Socios, İtalya Ligi Ekiplerinden Napoli İle Ortaklık Duyurdu: Yeni Fan Token Yolda

Socios, Napoli ile anlaştı. Napoli fan token geliyor.
12:22
26 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Blockchain platformu Socios, İtalya Serie A ekiplerinden Napoli ile anlaşmaya vardığını açıkladı. Bununla birlikte $NAP fan token’ın ekosisteme kazandırılacağı bildirildi. Chiliz blok zinciri, Napoli takımının resmi fan token’ı NAP’ı önümüzdeki günlerde kullanıcılara sunacak.

NAP Token Geliyor

Socios ve Napoli ortaklığının en önemli kısmı olan Napoli fan token, taraftarlara özel deneyimler sunmak adına kullanılacak. NAP fan token’ın ne zaman piyasaya sürüleceği, fiyat ve arz gibi ayrıntıların kısa sürede açıklanması bekleniyor. SSC Napoli, Socios ile anlaşmaya vararak klübün dünya çağındaki taraftarlarına ulaşmasına ve onlarla yenilikçi etkileşime geçmesine yardımcı olan gerçek bir katma değer temsil ediyor.

Socios, dünyanın önde gelen spor organizasyonlarında küresel hayran kitleleriyle etkileşimde bulunma ve kazanç sağlama adına blok zinciri teknolojisini kullanan bir D2C platformudur. Dünya genelinde 1.2 milyondan fazla taraftar Socios ekosisteminde yer alıyor. Barcelona, Paris Saint-Germain, Juventus, AC Milan, Galatasaray gibi takımların yanı sıra 90’dan fazla spor kulübü Socios ile ortaklık kurdu.

Yetkililerin Açıklamaları

Napoli Uluslararası Gelişim Direktörü Serena Salvione, yeni ortaklık hakkında şunları aktardı:

Küresel projelerde giderek daha fazla yer alan ve taraftarların katılım hedefleri tarafından yönlendirilen bir marka olarak Socios ile kurulan ortaklık bizim için özel değere sahip. Taraftarlarımızı dijital ortamda kulübün bir parçası olarak hissettirmek ve seslerini günlük olarak duyurmak adına sürekli yeni projeler geliştiriyoruz. Socios ile yeni projeler üzerinde birlikte çalışma için sabırsızlanıyoruz.

Öte yandan Chiliz ve Socios CEO’su Alexandre Dreyfus, Napoli ile kurulan ortaklık ile ilgili görüşlerini bildirdi:

Napoli, şanlı bir tarihe ve gururlu, tutkulu bir hayran kitlesine sahip dünyaca ünlü bir kulüp. Napoli için dünya çapında katılım fırsatları yaratan projeleri gerçekleştirmeyi dört gözle bekliyoruz. Bugün Napoli ile birlikte İtalya futbol liginde ortak sayımızı altıya çıkarttık. İtalya’nın en büyük kulüpleri, taraftar deneyimini geliştirmek adına platformumuzu kullanıyor. İtalyan spor endüstrisinde çok güçlü bir varlık oluşturduk. İtalya ve tüm dünyadaki taraftarları aktif katılımcılara dönüştürme misyonumuz devam ediyor. Önümüzde uzun bir yol var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar