reklamı kapat

Singapur Parlementosu Kripto Paraları Tartışıyor

7 Şubat 2018
  • Sevinç K. EroğluSevinç K. Eroğlu

Son günlerde olan ard arda gelen kripto para faaliyetlerinin kısıtlama girişimlerinin ardından Singapur hükümeti kripto paraları konuşmak üzere konuyu meclise taşıdı.

Singapur milletvekilleri kripto paraları denetlemek ve düzenlemek için mecliste bir oturum başlattılar. Dün gerçekleşen oturumda Parlamento üyeleri Saktiandi Supaat, Lim Biow Chuan ve Cheng Li Hui, hükümetin bir düzenleyici yasa hazırlamasını ve Singapur’daki kripto para ticaretini yasaklama ihtimalini yeniden gözden geçmeleri konusunu parlementoda görüşmeye başladılar.

Yapılan görüşmelerde Supaat ve Cheng, hükümetin kara para aklama ve vergi kaçakçılığında kripto paraların nasıl kullanılacağıyla ilgili önlemler alması gerektiğini vurgularken aynı zamanda hükümetin kripto para piyasasının dalgalanmalarından yatırımcıları korumak için nasıl tepki vereceğini de belirtmesini istedi.

Singapur’da kripto para faaliyetlerine olan yaklaşımın nasıl sonuçlanacağı merak konusu. Bu gelişmenin ardından hükümetin kripto paralara karşı duruşunu raporların açıklanmasının ardından yakın gelecekte öğreneceğiz.


Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER