X


Selfkey Coin Nedir? 

Selfkey Coin, bir kimlik platformu olan Selfkey’in yerel kripto para birimidir. 
12:50
23 Kasım 2020

Selfkey Coin, Blockchain tabanlı bir kimlik platformu olan Selfkey’in yerel kripto para birimidir. Selfkey teknolojisi, kişilere, şirketlere, borsalara, fintech girişimlerine ve bankalara kimlik verilerini yönetmek için bir platform sağlıyor. Ekip, 2014’ten beri Standard Chartered Bank, Bitmax borsası, EQIBank ve GSR gibi şirketlerle merkezi olmayan kimlik üzerinde çalışıyor.

Selfkey (KEY) Nedir?

Selfkey (KEY), KYC on-boarding sürecinde devrim yaratmayı ve her bireyin kendi kimliğine sahip olabilmesi ve kontrol edebilmesi gereken Self Sovereign Identity’nin kültürüne sadık kalmayı amaçlamaktadır.

Öte yandan SelfKey cüzdanı, kullanıcıların hem dijital varlıkları hem de dijital kimliklerini güvenli bir şekilde depolamasına ve iletmesine olanak tanıyan ücretsiz, açık kaynaklı, gözetim dışı bir cüzdandır. Kullanıcılar SelfKey piyasasında etkileşim kurabilir, gerçek dünya banka hesabı veya şirket kuruluşu gibi ürünlere “tek tıklamayla” başvurabilir ve KEY coin ile ödeme yapabilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Platformun açıklamalarına göre, geleneksel bir KYC süreci maliyetli ve çoğu zaman güvenli değil. Çünkü veriler merkezi veritabanlarında saklanıyor. SelfKey, bir kimlik etkileşiminin maliyetini önemli ölçüde düşürmek, güvenliği ve müşteri deneyimini iyileştirmek amacıyla merkezi olmayan bir yaklaşım ve kriptografik teknolojilerden yararlanıyor.

Bunlara ek olarak Ocak 2018’deki token satışı sırasında Selfkey, 11 dakikada “Public Sale Max Cap”a ulaştı ve 22 milyon dolarlık satış yaptı. Blockchain kimlik yönetimi pazarının 2018’de 90,4 Milyon dolardan 2023’e kadar 2 Milyar dolara, yıllık yüzde 84,5’lik bir büyüme oranıyla büyümesi bekleniyor.

Ayrıca SelfKey Vakfı, Mauritius Yatırım Kurulu’ndan Düzenleyici Korumalı Alan Lisansını (RSL) aldı. Bu RSL lisansı SelfKey’in, bireylerin dijital kimliklerine gerçekten sahip olmalarına ve bunları kontrol etmelerine izin verme misyonu doğrultusunda, daha yüksek düzeyde düzenleyici kesinliğe sahip kimlik ürünleri geliştirmesine olanak tanıyor. Mauritius BOI tarafından onaylanmış olması, projenin potansiyelini yeniden teyit ediyor. Mauritius, “Ethereum Adası” olarak anılıyor ve Blockchain girişimleri için uluslararası bir merkez haline geliyor.

Bunların yanında yapılan açıklamalara göre, KEY token ile güçlendirilen ve USD’ye göre fiyatlandırılan SelfKey Marketplace, dokümantasyon gereksinimleri, maliyet ve toplam işlem süresi konusunda tam şeffaflıkla çeşitli hizmetlere erişim sağlıyor.

Ek olarak Selfkey yerel olarak çalıştığı için kullanıcıların bilgileri kendi cihazlarında depolanıyor. Yani Selfkey sunucularının saldırıya uğraması halinde kullanıcı bilgileri etkilenmiyor. Ayrıca Selfkey cüzdanının tamamen açık kaynaklı ve ücretsiz olmasının da önemli bir özellik olduğu düşünülüyor.

KEY Coin Yorum

KEY Coin yorumlarına bakıldığında yatırımcıların genel itibari ile bu kripto para birimini orta ya da uzun vadeli deeğerlendikleri görülüyor.

Günümüzde özellikle kimlik bilgilerinin önemli hale geldiği düşünüldüğünde Selfkey coin’in arkasındaki platformun da gelecek vaat ettiği ifade ediliyor. Selfkey coin ile ilgili daha net bilgilere sahip olabilmek için güncel rakamlara ve tarihsel seviere göz atmak faydalı olacaktır.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,0027 dolardan işlem göre KEY Coin’in 9.448.199 USD ile piyasa hacmi bakımından 529. sırada yer aldığı görülüyor. Ayrıca Selfkey (KEY), 16 Nisan 2020’de 0,0005 dolar ile en dip seviyeyi ve 15 Ocak 2018’de 0,0903 dolar ile rekor seviyeyi gördüğünü belirtmekte fayda var.

Yapılan açıklamalara göre şu anda dolaşımda 3.462.807.381 Selfkey Coin bulunuyor ve toplam rakamın 5.999.999.954 KEY Coin olacağı ifade ediliyor.

Selfkey Coin Nasıl Alınır?

Selfkey Coin, piyasa hacmi bakımından en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı, güvenilir ve kolay bir şekilde satın alınabilir.

27 Haziran 2018 tarihinde Binance’te listelenen Selfkey coin, KEY/BTC ve KEY/ETH işlem çiftlerinde kullanıcı ile buluşuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar