X


Altcoin Piyasasının Başlaması, XRP, ETH ve LINK Fiyatlarını Nasıl Etkiler?

Altcoin sezonu başladı mı?
13:22
23 Kasım 2020

Son 1 haftalık sürede XRP, ETH, LINK ve LTC gibi birçok altcoin inanılmaz yükselişler yaşarken birçok kişi beklenen altcoin sezonunun geldiğini düşünmeye başladı. Ancak 2017 yılı ile kıyaslandığında bu yükselişlerin neredeyse hiçbir şey olduğu söylenebilir. Peki asıl altcoin sezonu başladığında XRP, ETH ve LINK fiyatları tam olarak hangi seviyelere kadar çıkabilir?

Altcoin Sezonu, Bitcoin’e Bağlı

Altcoin sezonunu belirleyecek olan temel etmenin, lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) sahip olduğu volatilite ve gidişat olduğu biliniyor. Bitcoin 19.000 dolara çok yaklaşsa da bir türlü bunu kıramadı ve para altcoinlere akmaya devam ediyor. 18.890 dolar seviyesine kadar çıkan Bitcoin, devamında sert bir düşüş ile 1.000 dolar değer kaytetmişti.

Bitcoin 2017 yılındaki rekor noktasına çok yaklaşmış olsa da XRP, ETH ve LTC gibi önde gelen kripto paraların bu seviyeden çok ama çok uzakta oldukları görülüyor. Bu altcoin sezonunda nereye kadar çıkabileceği önceki verilerle tahmin edilemeyen tek kripto para biriminin ise Chainlink olduğu söylenebilir. LINK, daha önceki boğa sezonunda yoktu ve 2018 yılı itibariyle kripto para sektörüne giriş yaptı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ethereum Fiyatı Nereye Kadar Çıkabilir?

Bu da Chainlink’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak 2020 yılında ulaştığı 20 doları baz alacağını gösteriyor. Ancak Ethereum fiyatı 2017 yılındaki boğa sezonunda 1.400 dolara, XRP fiyatı ise 3,30 dolara kadar yükselmişti. Gerçek altcoin sezonunun başlaması durumunda ETH’nin 585 dolarlık fiyatının bile asıl hedefe kıyasla çok küçük kalacağı görülebilmekte.

XRP ve LINK İçin Tepe Noktalar

XRP fiyatı için de benzer bir durum söz konusu ve fiyatın 3,30 dolara kadar yükselmemesi için hiçbir neden bulunmuyor. Daha önce 1 dolar seviyesinden başlayan FOMO, yine benzer noktalarda kendisini gösterebilir. LINK fiyatı için ise kritik direnç noktalarının 18 dolar ile 20 dolar olduğu görülüyor. Eğer LINK fiyatı takıldığı noktayı kırıp geçerse 20 dolara kadar aralıksız yükselebilir ve burada yeni bir FOMO görebiliriz.

altcoin sezonu

Tabii ki piyasanın gidişatı ve Bitcoin’in istikrarlı bir şekilde yerinde durması, altcoin sezonu için olmazsa olmaz. Eğer BTC her şey yükselirken bir anda kırmaya ve aşağıya düşmeye başlarsa, XRP, ETH, LINK ve neredeyse bütün altcoinlerin buna eşlik etmesi kaçınılmaz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar