X

Santiment Açıkladı, Ethereum (ETH) Düşüşten Neden Etkilenmiyor? İşte Sebebi

Piyasa sert düşerken Ethereum fiyatı etkilenmiyor. İşte Ethereum fiyatının etkilenmemesinin 3 nedeni.
18:30
26 Ağustos 2021
Santiment Açıkladı, Ethereum (ETH) Düşüşten Neden Etkilenmedi? İşte Sebebi
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin ve altcoinler yeniden düşüşe geçti. Ancak piyasadaki bu düşüşe rağmen Ethereum çok fazla etkilenmedi. Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment, Ethereum’un (ETH) son sekiz saat içinde piyasa düşüşünde minimum hasarla kurtulan birkaç kripto para birimi arasında olduğunu belirtti.

Ethereum Fiyatını Koruyor

Santiment tarafından bugün paylaşılan tweet’te, Ethereum’un içinde bulunduğumuz düşüş trendinde oldukça iyi durumda olduğunu belirtildi. Ayrıca ETH fiyatın çok fazla etkilenmemesinin nedenleri olarak görülebilecek üç faktörden bahsetti.

Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment‘in tweet’inde yer alan rapor, blockchain dünyasındaki en büyük ikinci kripto para birimi için önemli olan üç faktörden bahsediyor. İşte Ethereum fiyatı ile ilgili izlenmesi gereken üç önemli faktör;

Dolaşımdaki Ethereum miktarı son iki ayın en yüksek seviyesine ulaştı ve önemli bir seviyeyi aştı. “Ağırlıklı sosyal duyarlılık”, ETH’nin 3.300 dolar fiyat seviyesini geri almasıyla ile birlikte şimdiye kadar iyi bir seviyede yer alıyor.

Ancak, Santiment tarafından sağlanan grafikte, bu endeksin eğrisi şimdiden negatif alana doğru kırılmaya başladı. Rapora göre, endeks daha da düşerse ETH fiyatı onu takip edebilir.

Üçüncü önemli faktör ise, ortalama dolar yatırım yaşıdır. Grafikte, ETH fiyatının ve bu endeksin farklı yönlerde hareket ettiği açıkça görülüyor. Genel olarak Ethereum fiyatı yükseldiğinde, endeks de buna zıt bir şekilde düşmeye başlar. Öyle ki bu endeks, ETH’nin Mayıs ayında ulaştığı 4.300 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru ilerlerken düşüyordu.

Dolayısıyla şu anda, ortalama dolar yatırım yaşı yavaş yavaş düşmeye başladı. Ethereum fiyatındaki hareketlenme ile birlikte son üç gündür aşağı yönlü bir performans sergiliyor. Bu durum sessiz Ethereum adreslerine yatırılan atıl USD’nin şimdi tekrar harekete geçtiğini gösteriyor.

ETH Güncel Durum

Lider altcoin Ethereum, birkaç gün önce Bitcoin fiyatındaki gerilemenin de etkisiyle birlikte 3.300 doların altına geriledi. Lider kripto para birimi Bitcoin’in 46.300 dolar seviyesine kadar gerilemesi ETH fiyatını da aşağıya kaydırdı.

Öyle ki popüler altcoin düşüşün etkisiyle birlikte gün içerisinde 3.060 dolar seviyesine kadar geriledi. İçeriğin hazırlandığı an itibarıyla ise son 24 saatte %1.68’lik bir düşüş yaşayan Ethereum, 3.123 dolar bandında işlem görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar