Robert Kiyosaki’den Şok Açıklama: Bitcoin Almanın Tam Zamanı!

Zengin Baba Yoksul Baba yazarı Robert Kiyosaki, mevcut piyasa koşullarını değerlendirerek Bitcoin (BTC) hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu!
10:15
3 Ekim 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Rich Dad Poor Dad’in yazarı Robert Kiyosaki, güçlenen ABD doları ve devam eden faiz artışları arasında Bitcoin (BTC), gümüş ve altını bir “satın alma fırsatı” olarak nitelendirdi.

“Bitcoin Alın”

Uzman isim 2 Ekim tarihinde Twitter üzerinden 2.1 milyon takipçisine, “güvenli liman” varlıkları olarak adlandırılan üç emtia fiyatlarının ABD doları güçlendikçe düşmeye devam edeceğini belirtti. Uzman isim twett’te şu ifadelere yer verdi:

Satın alma fırsatı: FED faiz oranlarını yükseltmeye devam ederse ABD doları güçlenecek ve altın, gümüş ve Bitcoin fiyatlarının düşmesine neden olacaktır. Bu sebeple daha fazla satın alın. FED, İngiltere’nin yaptığı gibi faiz oranlarını düşürdüğünde, diğerleri ağlarken siz gülümseyeceksiniz.

Robert Kiyosaki önceki gün yaptığı bir gönderide, bu “dönüşün” Ocak 2023’te gerçekleşebileceğini ve bunun da ABD dolarının yakın zamanda çöken İngiliz Sterlini ile aynı şekilde bir “çöküş” yaşayabileceğini belirtti. Ünlü yazar şunları söyledi:

ABD doları İngiliz Sterlini’ni takip edecek mi? Bunun olacağına inanıyorum.

“Büyük Getiri İçin Harekete Geç”

2020 yılında ünlü yazar Robert Kiyosaki, Fed’in COVID-19’un yayılma sürecinde toplu para basma işlemlerini takiben, yatırımcıları “Bitcoin alın ve kendinizi kurtarın” konusunda uyararak Fed’in doğrudan manipüle edemeyeceği kripto para birimlerinin önemli bir savunucusu haline gelmişti. Ayrıca Robert Kiyosaki abonelerine Eylül ayında yazdığı bir mektupta , uzun vadede büyük getiriler elde etmek için kripto para birimlerine yatırım yapma gereğini vurgulayarak şunları söyledi:

Kripto para işine girmeyi istemek yeterli değil… Tarihin en büyük ekonomik çöküşünden önce, şimdi kripto para piyasalarına girmek için ihtiyacınız olan şey zaman.

Bununla birlikte Fed’in faiz oranı artışı ve güçlenen bir USD,  son 12 ay içerisinde kripto para piyasası değerindeki %55 oranında bir düşüşle aynı zaman dilimine denk geliyor. Geçtiğimiz ay içerisinde hedge fonu kurucu ortağı CK Zheng, Ekim ayının Bitcoin için “çok volatiliteli” bir ay olmasını beklediğini belirtmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar