reklamı kapat

Ripple’ın ODL Ağında Yeni XRP Rekoru Kırıldı

Ripple'ın Avusturya koridorundaki ODL altyapısından yeni rekor!
13:00
2 Haziran 2020

Ripple’ın eski adıyla xRapid yeni adıyla ise On-Demand-Liquidity (ODL) olarak bilinen ürünü, Avusturya Dolarına karşı tarihi bir rekor kırdı ve BTC Markets isimli kripto para borsasında 15.640.530 AUD seviyesine kadar yükseldi. Peki söz konusu yükseliş tam olarak ne anlama geliyor ve XRP fiyat yükselişini tetikleyebilir mi?

Ripple’a Yeni Rekor!

Liquidity Index Bot isimli ODL takip hesabı tarafından yayınlanan gönderiye bakıldığında BTC Markets üzerindeki XRP/AUD işlem çiftinin gerçekten de yeni bir rekor kırdığı görülüyor. 2 Haziran tarihinde yaklaşık olarak 11 milyon ABD Doları seviyesinde işleme ev sahipliği yapan borsa, düşük XRP fiyatını hareketlendirebilir.

ODL temel olarak sınır ötesi ödeme koridorlarında kullanılan Ripple’ın en yaygın ürünlerinden birisi. Avusturya, Filipinler ve Meksika ise ODL’nin başlıca kullanıldığı ülkeler olarak bilinmekte. ODL’nin kullanımının artması ve hacim rekoru kırılması aslında XRP hacminin de arttığı anlamına geliyor.

ODL sadece Avusturya koridorunda değil daha önce Meksika koridorunda da rekor kırmıştı ve bu durum XRP’ye olan talebin devamlı arttığını gösteriyor. Talebin ve hacmin artması doğal olarak fiyatın da yukarı yönlü tepki vermesini sağlayabilir.

Ripple (XRP) bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 0,21 doların üstüne çıktı ve hacim artışının etkileri canlı canlı görülebilmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.