X

Ripple Yöneticisinden Önemli Regülasyon Açıklaması!

17:00
17 Şubat 2020

Ripple‘ın üründen sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Asheesh Birla, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir etkinlikte kripto para sektörü ve ABD’nin regülasyonları konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

ABD ve Kripto Para Regülasyonları

Kripto para birimleri çarpıcı bir hızla yayılmaya ve bilinirlik açısından büyümeye devam ederken, regülasyonlar konusundaki bilinmezlik ve eksiklik kesinlikle birçok yatırımcının kafasında soru işaretleri oluşturuyor. Birla ise ABD’ye seslenerek regülasyonların pro-aktif bir yapıda olması gerektiğini ifade etti.

Diğer ülkelerin benzer bir regülasyon konusunda çoktan harekete geçtiğini de ifade eden Birla, İngiltere içerisinde token’lerle ilgili bir adım atıldığını, Singapur’un fintech’e yöneik dostane bir tavır takındığını ifade etti:

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

“İngiltere içerisinde token’ler hakkında bir çerçeve hazırlanıyor ve bu mükemmel. Singapur ise hem fintech hem de kripto para şirketlerine yönelik oldukça dost canlısı bir tavır takındı. Bence kurumsal yatırımcıların tam anlamıyla sektöre girmelerinden önce ihtiyacımız olan son şey, ABD tabanlı regülasyonlar.”

ABD gerçekten de kripto para sektörünün kalbi olarak biliniyor ve burada yapılacak önemli regülasyonlar, bütün dünyayı etkisi altına alabilir. Şu sıralar adı çok anılmasa da Bitcoin ETF’si bir zamanlar yatırımcıların en çok istediği ürünlerden birisiydi. ABD’nin finansal regülatörlerinin buna onay vermemesi ise, sektörde ciddi bir hayal kırıklığı yaratmıştı.

ABD bundan aylar önce yeni kripto para regülasyonlarını oylayacağı haberi ile gündeme gelse de, bu konuda bir gelişme yaşanmadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar