X


Ripple (XRP) Teknik Analizi – 6 Mart 2021

Ripple (XRP) ile ilgili teknik analiz verileri ve uzman görüşleri.
14:30
6 Mart 2021

XRP/USD, yeni bir yön arayışında gözüküyor. Piyasa değerine göre 7. sırada yer alan XRP, günlük grafikte yüksek zirveler oluşturarak potansiyel bir yukarı yönlü kırılma gerçekleştirebilir. RSI orta hatta stabilize şekilde işlem görüyor. Boğaların 0,49 bariyerini aşması gerekiyor. Ripple’ın son 24 saatlik işlem hacmi %49 düşüş kaydetti. Haberimizin yazıldığı sırada Ripple (XRP) 0,46 dolardan işlem görüyor.

Ripple CEO’sunun Önemli Açıklamaları

XRP, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan davaya karşı dik bir duruş sergiliyor. Ripple topluluğu, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un son açıklamalarından destek buldu. Garlinghouse, geçtiğimiz gün Reuters’a konuştu. Önemli açıklamalarda bulunan Ripple CEO’su şunları kaydetti: ” Bu dava Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisindeki faaliyetlerimizi etkiledi. Ancak Asya ve Japonya’da işimizi büyütmeye devam ediyoruz. Çünkü bu pazarlarda yasal düzenlemelere ilişkin netliğe sahibiz. “

Ripple günlük grafiği güzel bir gelecek tasvir etmesine rağmen fiyatın dar bir aralıkta seyrettiği görülüyor. 14 günlük RSI indikatörü ise orta hatta seyrine devam etti. Bu bağlamda, spot işlemlerde net bir trend eğilimi görülemiyor.

Bazı uzman analistlere göre bu tür teknik resimlerde, yukarı yönlü bir kırılmayla fiyatın zirvelere tırmanmasının oldukça zor olduğu belirtilir.  Ayrıca, XRP boğaları için 0,49 dolar seviyesi oldukça kritik. Boğalar yükseliş trendi için önce 0,49 dolar olan psikolojik direnci aşmak zorundadır.

XRP İçin Kritik Seviyeler

Diğer taraftan, bir dizi sağlıklı destek seviyeleri sıralanmış durumda ve bu da satıcıların kontrollerini genişletmesi için zor ve önemli bir nokta olarak göze çarpıyor. 50 DMA’da 0,4241 dolarlık acil destek seviyesi bekliyor. Bu seviye de savunulamazsa 23 şubatın en düşük seviyesi 0,3658 dolar seviyesine geri çekilme yaşanabilir. Son olarak daha aşağı yönlü hareketi hesaba katarsak 0,3494 dolar seviyesinde güçlü bir destek konuşlanmış durumda ve XRP boğaları için bu seviye son savunma hattı olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar