reklamı kapat

Ripple (XRP) Davasından Yatırımcıları Üzecek Karar!

Ripple'a açılan davanın dünkü duruşmasından önemli bir karar çıktı.
13:06
27 Şubat 2020

Ripple’ın (XRP) uzun bir süredir devam eden davasında dün oldukça önemli bir karar çıktı. 10 milyar dolarlık değerin üzerine çıkan Ripple’a açılan bu dava, oldukça yıkıcı sonuçlara yol açabilir.

Davayı açan Bradley Sostack ve daha sonra kendisine katılan yatırımcılar XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu iddia ederek, hem California eyalet yasalarının hem de federal menkul kıymet yasalarının ihlal edildiğini iddia etmekteler. Ripple ise açılan davanın geçen süre yüzünden düşürülmesi gerektiğini savunuyordu.

Davanın Bu Duruşması Ripple Aleyhine Sonuçlandı

California Bölge Mahkemesi Yargıçlarından Phyllis J. Hamilton da dün bu konuda önemli bir karara vardı. Hamilton, davacının şikayetinin gerçekten de Ripple’ın belirttiği gibi California eyalet yasalarına göre zaman aşımına uğradığını kabul etti. Buna rağmen davanın federal yasalar gereğince sürdürüleceği kararı alındı.

Ripple yaptığı itirazda davayı tamamen bitirmeyi amaçlasa da, ne yazık ki istediği olmadı ve dava artık California Bölge Mahkemesi’nde değil, direkt olarak federal mahkemede görülecek. Ripple’ın yaptığı bu başvuru aslında lehine değil, beklenenin de ötesinde aleyhine sonuçlanmış gibi duruyor.

Davayı açan taraf 28 gün içerisinde temyize gitme hakkına sahipken, Ripple davanın devamının federal mahkemede görülmesini engelleyemeyecek. Bu da Ripple’ın önümüzdeki aylarda yatırımcılara oldukça kötü sonuçlar vermesine yol açabilir. Ripple yorumları açısından böylesine bir kötü sonuç, XRP/USD teknik analizinin çok daha sert düşüşler göstermesine de sebep olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.