X

Ripple (XRP), Beşinci Sıraya Düşmeye Çok Yaklaştı

XRP fiyatı çakılıyor!
11:28
29 Aralık 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP, gece vaktinde gelen kötü haber ile değerinin büyük bir kısmını kaybetti. Coinbase borsasının ABD’li kullanıcılar için XRP işlemlerini kapatacak olması, fiyatı bir anda 0,28 dolardan 0,22 dolara kadar çekti.

XRP’ye Coinbase Darbesi

Ripple dava haberinden önce en büyük üçüncü kripto para birimi olan XRP, dava haberi ile birlikte değerinin %50’sini kaybederek dördüncü sıraya geriledi. Şimdi gelen Coinbase haberi ise XRP’nin düşüşüne düşüş katarak bunun beşinci sıraya kadar gerileme riski ile karşı karşıya kalmasına yol açtı.

Bu yazının kaleme alındğı an itibarıyla XRP’nin toplam piyasa değeri 10 milyar doların biraz üzerinde. Toplam piyasa değerine göre en büyük beşinci kripto para birimi Litecoin ise 8,5 milyar dolarlık toplam piyasa değerine sahip ve aradaki farkın LTC’nin son günlerdeki ivmelerinden birisi ile kapanması muhtemel. LTC, son 7 günlük sürede %25 artış elde etmiş ve değerini ciddi anlamda arttırmıştı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Litecoin Yerini Ele Geçirebilir

Litecoin eğer benzer bir artışı önümüzdeki günlerde de sergilerse bunun XRP’yi geçmesi oldukça muhtemel. Aslında önde gelen kripto para analistlerinden Spartan General kısa süre önce yayınladığı bir gönderisinde XRP’nin 2021 yılında top 10 içerisinden düşeceğini belirtti. Henüz 2021 yılına bile girilmedi ancak XRP sıralamada düşmeye devam ediyor.

xrp

XRP fiyatının son 7 gün içerisinde %51 düşüş yaşaması ise Spartan General’ın tahmini ile örtüşüyor. Eğer XRP fiyatı 2021 yılında top 10 içerisinden çıkar ve top 20’ye doğru gerilerse, bunun milyonlarca yatırımcıyı mağdur edeceği söylenebilir. Daha önceki haberler ile 0,11 dolara kadar gerileyen XRP, böylece tüm zamanların rekorundan itibaren değerinin %96’sını kaybetmiş oldu.

XRP 0,11 Dolara mı Geriliyor?

XRP’nin 2017 yılı boğasında 3,30 doları gördüğü biliniyor ve 0,11 dolar teknik olarak değerinin sıfırlanması olarak yorumlanabilir. Tabii ki XRP’nin 0,11 dolara kadar gerilemesi için yüklü satışların olması ve zaten dibi gören yatırımcıların yükseliş umudunu tamamen bırakıp satış yapması gerekiyor. ABD’den gelecek bir net menkul kıymet açıklaması ise hala umudu devam eden kullanıcılara son darbeyi vurabilir.

XRP/USD işlem çifti Mart 2020 tarihinde 0,11 dolara kadar gerilese de Koronavirüs paniği geçince eski seviyesine çıkmış ve hatta 1 ay önce 0,77 doları görmüştü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar