reklamı kapat

Ripple, NEM Ve Cardano Birliği: Hedef Avrupa

Ripple, NEM ve EMURGO/Cardano Avrupa'da düzenlemeleri tartışmak adına birlik kurdu.
5 Aralık 2018
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

Ripple ve diğer üç Blockchain tabanlı şirket Avrupa’daki çıkarlarını korumak adına birlik kurdu. “Blockchain For Europe” adı verilen lobi grubunun hedefi Blockchain sektörünün Avupa’daki çıkarlarını korumak olacak.

Yeni kurulan birliğin üyeleri Ripple, NEM, Fetch.AI ve EMURGO/Cardano. Bütün şirketler Avrupa’da Blockchain’in yaygınlaşması öngörüsünü paylaşıyor. Bunu başarabilmek için birlik Blockchain ile alakalı düzenlemeleri oldukça akılcı biçimde yapılmasını sağlamaya çalışacak. Birlik tarafından yapılan basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

Birliğin amacı Avrupa’daki anlayışı yeniden inşa etmek olacak. Dağıtık defter teknolojisi ve Blockchain’in potansiyeli Avrupa Birliği üyelerine en uygun şekilde aktarılıp, ülkelerin düzenleme yaklaşımlarında Blockchain’e yardım etmeleri sağlanacak.

Birlik şimdiden anlamlı kararlar almaya başladı. Geçen ay bir Avrupa toplantısı düzenleyen birlik üyeleri sağlık hizmetleri, kamu işleri gibi Blockchain’in kullanılabileceği alanları ilgililere aktarmıştı. NEM kurucularından Kristof Van de Reck açık kodlu ve merkezsiz uygulamalar hakkında yanlış bilinen birçok konunun olduğunu ifade etti, bunların düzeltilmesi gerektiğini belirtti.


Toplantıda Avrupa Parlamentosu’nun 4 büyük üyesi de bulunuyordu. Ülke yetkilileri yeni teknolojilerin faydalarının ancak yasa yapıcıların ve Blockchain tabanlı şirketlerin bir araya gelerek ortaya çıkarılabileceğini savundu. Ripple Avrupa düzenlemeleri sorumlusu Dan Morgan düzenlemeler adına çok kritik bir zamandan geçildiğini bu yüzden düzenlemelerin yapıcı olmasını sağlamak adına kurulan birliğe Ripple’ın önderlik etmesinden memnun olduğunu ifade etti.

Dünyanın genelinde olduğu gibi Avrupa’da da düzenleme çerçeveleri oldukça farklılık gösteriyor ve birçok yanlış bilgi politikacılar tarafından tekrar tekrar sarf ediliyor. Bu yıl başında Avrupa Birliği kripto paraların yasa dışı işlerde kullanılmasından dolayı düzenlemelerle sıkı denetlenmesinin görüşülmesi için toplantı düzenleyebileceğini duyurmuştu.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER