reklamı kapat

Ripple CEO’sundan Dikkat Çeken Tweet!

Lagarde'nin dikkat çektiği para birimi XRP mi?
20:17
4 Eylül 2020

AB Merkez Bankası Bakanı Christine Lagarde geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir gönderisinde finans teknolojilerinin Avrupa Birliği’ne yardımcı olabileceğini vurgulamıştı. Avrupa Birliği’nin dağılan ekonomisini toparlamadan finans teknolojilerden faydalanılacağını vurgulayan Lagarde, bunun için ne gibi gelişmelere ihtiyaç duyduğunu da açıkladı.

Lagarde bundan sonra hızlı dijital işlemlere, öncelik olarak iklim korumasına ve sermaye piyasaları ile bankacıların birliği ile son teknoloji ödeme sistemlerine ihtiyaç duyulduğunu vurguladı. Daha önce IMF tarafından kripto paralarla ilgili hazırlanan bir içeriğin kısa süre önce yeniden paylaşılması ise yine okları Lagarde’nin üzerine çekti.

Lagarde’den Hızlı İşlem Vurgusu

Eski IMF Başkanı olan Lagarde’nin döneminde hazırlanan bu videoda kripto paralar övülmüş ve hızlı işlem seçeneği göz önüne çıkartılmıştı. Lagarde’nin son tweet’i de tam olarak buna işaret etti.

Altta görülen tweet’in ise Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’ın ilgisini çektiği görüldü. Garlinghouse bu gönderiyi anında tekrar paylaştı ve aslında XRP’ye işaret etmiş oldu. Ripple CEO’su daha önce de XRP’nin ülkeler ve bankalar tarafından kullanılabilecek bir kripto para olduğunu ifade etmişti.

XRP‘nin sahip olduğu madencilik bulunmayan altyapı da Lagarde’nin iklim koruma misyonuna uyuyor. Bitcoin ağının çok fazla enerji tükettiği ve iklime zarar verdiği vurgulanmaktaydı. Lagarde’nin ve Garlinghouse’ın bu açıklamalarının XRP ile ilgili olup olmadığı ise zamanla ortaya çıkacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.