reklamı kapat

Reddit Ethereum Tabanlı İki Token Çıkarıyor

Reddit, MOONS ve BRICKS olmak üzere iki token’ın beta aşamasında olduğunu doğruladı
18:00
14 Mayıs 2020

The Block’un haberine göre en popüler çevrimiçi forumlardan biri olan Reddit, kullanıcıların içerik katkılarında ödüller kazanması için iki Ethereum tabanlı token’ın beta testini başlattı.

MOONS ve BRICKS

Yapılan açıklamalara göre biri MOONS ve diğeri BRICKS adlı iki token, Reddit’in “Topluluk Puanları” adlı yeni girişiminin bir parçası olarak sırasıyla /r/Cryptocurrency ve /r/ FortniteBR alt üyelerine verilecek.

Reddit sözcüsü konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Kullanıcılarımızı ve topluluklarımızı ilgilendiren özellikleri keşfetmek için sürekli olarak denemeler yapıyoruz. Topluluk Puanları ile bu özelliği test etmek ve kullanıcılarımızdan geri bildirim toplamak için şu an yalnızca iki toplulukla çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Reddit kullanıcıların bu token’ları yönetebilmesi için yeni bir platform olan “Vault” adlı bir web sayfasını da hizmete sunuyor. Vault ile kullanıcılar, token’larının yönetebilecek, puanlarını talep edebilecek ve harcama yapabilecek.

Ayrıca her iki token da Ethereum Blockchain’inde  yayınlanan ERC-20 token’ları olacak ve Vault oluşturarak kullanıcılar temel olarak token’ların depolanabileceği yeni Ethereum cüzdanlarına sahip olacak.

Token’lar Beta Aşamasında

Reddit’in açıklamalarına göre, token’lar şu anda beta sürümünde ve 2020 yazına kadar test modunda olacaklar. Reddit konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda “Akıllı sözleşmeler ve mobil uygulamalar, Blockchain uzmanlığına sahip bağımsız bir güvenlik firması olan Trail of Bits tarafından incelendi ve denetlendi.” ifadelerini kullandı.

Bunların yanında Reddit üyeleri, oy vermek, içerik oluşturuculara katkıda bulunmak ve para aktarmak için token’ları kullanabilecek.. Forum ayrıca kullanıcıların token bakiyelerini güvenilirliklerini ölçmenin bir yolu olarak da gösterecek.

Tüm bunların yanında Reddit’in Nisan ayında Etheruem tabanlı bir proje üzerinde çalıştığı ile ilgili haberler de çıkmıştı…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.