RAMP Coin Nedir?

RAMP DeFi, Ethereum’u olmayan kullanıcıların ETH platformlarında token’ları stake etmesine izin veren bir projedir.
10:10
14 Haziran 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

RAMP DeFi, Ethereum’u (ETH) olmayan kullanıcıların ETH platformlarında token’ları stake etmesine izin vererek DeFi’nin benimsenmesini artırmayı amaçlayan merkezi olmayan bir protokoldür. Aynı zamanda, Ethereum kullanıcıları RAMP protokolü ile etkileşime girebilir ve kazançlarını artırabilir.

RAMP (RAMP) Nedir?

RAMP DeFi, ERC-20 olmayan staking blok zincirlerinin stake’lerinin, Ethereum blok zincirinde piyasaya sürülen rUSD olarak bilinen bir stablecoin ile teminatlandırılmasını sağlar. Bunun ana sonucu, kullanıcıların stake ödülleri kazandığı, stake edilen varlıklardan likiditenin kilidini açtığı ve aynı anda birden fazla getiri akışını sağladığı, yığınlanmış dijital varlıklarda sermaye verimliliğinin maksimize edilmesidir.

Halihazırda Ethereum blok zincirinde bulunan kullanıcılar, ERC20 stablecoin’lerini RAMP’in eUSD likidite havuzuna yatırarak eUSD basabilir. Bu, rUSD ve eUSD sahiplerinin her iki token’ı serbestçe değiş tokuş edebileceği, ödünç verebileceği veya ödünç alabileceği ve karşılığında sermayesi stake düzenlemelerine kilitlenmiş kullanıcılar için likidite yaratabileceği anlamına gelir.

RAMP’in yaratılması, 2021 yılına kadar 300 milyar doları aşan stake ekonomisinin hızlı büyümesi ve söz konusu ekonominin pazarlarının verimsizliği ile birleştirildi.

Blok zinciri sistemleri arasındaki token alışverişini verimli bir şekilde güçlendirmek için ağ, likidite açık/kapalı tasarımlarından yararlanır. Bu çerçevede, Ethereum olmayan bir standart kullanan token’ler, ilk olarak Ethereum blok zincirinde kullanılmak üzere rUSD adı verilen stablecoin’lere dönüşüm yapar.

ERC-20 tabanlı stablecoin’ler, Ramp DeFi’nin likidite havuzunda kullanılmak üzere eUSD’ye de dönüştürülebilir. rUSD sahipleri, Ethereum dışı blok zincirlerinde kilitli fonları kullanma ve ayrıca tamamen teminatlandırılmış stablecoin’leri kullanma ve dönüşümden sonra stake teşvikleri kazanma yeteneği elde eder. eUSD sahipleri, dijital varlıklarını ödünç vererek faiz kazanmanın yanı sıra DeFi protokolleri dahilinde likidite sağlama şansı elde eder.

Öte yandan RAMP, Lawrence Lim ve Loh Zheng Rong tarafından ortaklaşa kuruldu. RAMP’den önce Lim, IOST’ta uluslararası büyümenin başındaydı ve TradeGecko’da küresel satışlardan sorumluydu.

RAMP Coin Yorum

Bazı analistlere göre RAMP geleceği olan bir coin olarak değerlendiriliyor. Çünkü RAMP’in düşük işlem hacmine sahip olmasının fiyat artışı için avantaj sağladığı ifade ediliyor. ancak yine de yatırımcıların RAMP yeni bir proje sayılabileceği için kripto para birimini dikkatli bir şekilde takip ettikleri görülüyor.

CoinMarketCap verilerine göre yazının yayına hazırlandığı sırada dolar karşısında 0,2131 USD ile işlem gören RAMP, Bitcoin (BTC) karşısında da 0.000005382 BTC ile işlem görüyor. RAMP’in 22 Mart 2021’de 1,03 dolar ile en yüksek seviyeyi ve 230 Ekim 2020’de de 0,0137 dolar dip seviyeyi gördüğünü belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak RAMP coin toplam arzının 1,000,000,000 RAMP Coin olacağı da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

RAMP Coin Nasıl Alınır?

RAMP Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

RAMP Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından RAMP Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC), Tether (USDT) ve BUSD alarak RAMP işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar