X


Prada ve Adidas, NFT Projesi İçin Anlaştı: Beklenti Yüksek

Adidas, Prada Re-Source için bir NFT projesini başlatmak adına dünyaca ünlü moda evi ile birlikte çalışacaklarını duyurdu.
17:03
21 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

İtalyan lüks moda evi Prada ve spor giyim devi Adidas Polygon blok zincirinde ortak bir NFT projesi piyasaya sürecek. Polygon blok zincirinde inşa edilecek projeden beklentiler oldukça yüksek.

Prada ve Adidas’tan Önemli Adım

Daha önce metaverse alanına giriş yapan Adidas, Prada Re-Source için bir NFT projesini başlatmak adına dünyaca ünlü moda evi ile birlikte çalışacağını duyurdu. NFT projesi, büyük ölçekli bir dijital sanat eseri oluşturmak adına kripto aracılığıyla son Re-Nylon koleksiyonunu kullanmayı hedefliyor.

Her iki markanın da hayranları 3.000 parçadan oluşacak olan NFT koleksiyonunu dört gözle bekliyor. Dijital sanatçı Zach Lieberman, devasa bir NFT oluşturmak için selin fotoğrafları bir araya getireek ve yeni formuna kavuşturacak. İki uluslararası marka kısa süre önce Metaverse için iş birliklerini açıklamıştı. Moda devlerinin NFT alanındaki çalışmaları art work’lerin kalitesinin diğer projelerden ayrılması ve çok nüfuzlu insanlara hitap etmesi ile birlikte ön plana çıkıyor. Bu bağlamda Prada’nın koleksiyonun takip edilmesi önemlidir.

Polygon NFT Pazar Kapsamını Genişletiyor

Medyaya yansıyan bilgilere göre Polygon, Hint oyun topluluğu için büyük bir duyuru yapmıştı. IndiGG, oyuncuları NFT oyunları ve Polygon Studios aracılığıyla gelir kazanmak için bir araya getiren, P2E bir lonca Yield Guild Games ile iş birliği olan Polygon oyun ve NFT koludur. Hindistan’da oynayarak kazanılan oyunları artırmak için kısa süre önce 6 milyon dolarlık sermaye topladı. Hindistan, 1.8 milyar doları aşan oyun pazarında 400 milyondan fazla oyuncuyla en büyük oyun yetenek havuzuna ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar