reklamı kapat

Popüler Analist Uyardı: Altcoin Yatırımcıları Dikkat!

Bitcoin Halving, altcoin'ler için düşüş anlamına mı geliyor?
20:00
27 Nisan 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) 7.800 dolara kadar çıkıp burada durması aslında altcoin yatırımcılarını heyecanlandırmayı başardı. BTC/USD işlem çifti daha önce de sert bir dirence çarptıktan sonra genellikle altcoin’lerin yükselişi için yol açmış ve altcoin sezonunu başlatmıştı.

Şimdi BTC’nin yine yatay grafik çizmesi altcoin yatırımcılarını heyecanlandırsa da önde gelen kripto para analistlerinden Pentoshi oldukça kritik bir uyarıda bulundu. Pentoshi, altcoin yatırımlarını %75 oranında azalttığını ima ettikten sonra bundan sonraki odak noktasının Bitcoin olduğunu belirtti.

Altcoin’ler İçin Korkutan Senaryo

Bu hareketinin sebebini de açıklayan analist, yakında Bitcoin Halving olduğunu ve aslında temel sebebin bu olduğunu belirtti. Bitcoin Halving ile BTC’nin pump yaşamasını altcoin’lerin değer kaybetmesi olarak yorumlayan analist, tam tersi bir durumda  yani BTC’nin düşüş yaşamasında da altcoin’lerin yine düşeceğini vurguladı.

Analist aslında altcoin’lerin büyük ölçüde Bitcoin’e bağlı olduklarını ve BTC’nin Halving sonrası iki olası hareketinin de altcoin’lere düşüş getireceğini düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.