reklamı kapat

Bitcoin Halving Sonrası Fiyat Ne Yöne Gidecek?

Bitcoin Halving yaklaşırken bütün gözler olası fiyat tahminlerine çevrildi.
21:00
25 Nisan 2020

Sıradaki Bitcoin Halving‘i mevcut hesaplamalara göre 18 Mayıs tarihinde gerçekleşecek ve BTC blok ödülü o tarihten itibaren 12,5 yerine 6,25 BTC olacak. 4 yıldır beklenen bu büyük olay bazı uzmanlara göre fiyata yönelik etkisini çoktan göstermişken bazılarına göre ise henüz büyük fiyat patlaması yaşanmadı.

Özellikle Başkan Donald Trump‘ın geçtiğimiz günlerde 484 milyar dolarlık ek teşvik açıklamasından sonra ise uzmanların gözü Bitcoin Halving sonrası yaşanacak fiyat yükselişine çevrildi. Peki lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), beklenen blok ödülü yarılanması sonrasında ne yöne hareket edecek?

Bitcoin Halving Umutları Artırdı

Önde gelen analistler ve kripto paralarla ilgili içerik üreten YouTuber’lar konu hakkında kendi düşüncelerini beyan ettiler. Önde gelen analistlerden birisi olan MMCrypto, Bitcoin Halving ile beraber inanılmaz bir yükseliş yaşanacağını düşünüyor. MMCrypto aslında sadece Bitcoin’in değil yaşanan kriz nedeniyle altının da rekor kırabileceği görüşünde.

Başka bir tanınan isim The Moon Carl ise direkt olarak Bitcoin Halving tahmininde bulunarak lider kripto para biriminin Halving ile beraber 8.000 doların çok üstüne çıkacağını düşündüğünü belirtti. Aslında analistin aşağıdaki tweet’ine gelen yanıtlarda da yatırımcıların büyük bir kısmının yükseliş beklediği görülüyor.

Herkesin yükseliş beklediği anlarda beklenmeyen sert çakılmalar yaşanması mümkün olsa da BTC’nin Mayıs ayı sonrası rekor kırması büyük bir ihtimal gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.