X


Piyasaya Güncel Bakış: Bitcoin (BTC), Yönünü Yeniden Yukarı Çevirdi!

Bitcoin'in kaydettiği değer artışları ile birlikte 42.600 dolar fiyat seviyelerine yükselmesinin ardından, kripto para piyasası yönünü yeniden yukarı çevirdi.
08:31
12 Ocak 2022

Son 24 saatte kaydettiği değer artışları ile birlikte 42.600 dolar fiyat seviyelerine yükselen Bitcoin, kritik fiyat seviyelerinin üzerine çıktı. Bitcoin’deki bu değer artışı, piyasaya da yukarı yönlü bir ivme kazandırdı. Ethereum, son 24 saat içerisinde kaydettiği yukarı yönlü fiyat hareketlerinin ardından 3.200 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Bitcoin (BTC)

69.000 dolar ATH seviyelerini kaydetmesinden bu yana bir düşen trend yapısı oluşturan Bitcoin, 3 aylık zaman diliminde yüksek oranlarda değer kaybetti. Bitcoin, bu süreçte dip fiyat seviyesi olarak 39.600 dolar fiyat seviyelerinde kendine güçlü destek buldu. Dip fiyat seviyelerini kaydetmesinin ardından yönünü yeniden yukarı çeviren lider kripto para birimi, son 24 saat içerisinde de kaydettiği değer artışlarının ardından 42.600 dolar fiyat seviyelerine yükseldi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ethereum (ETH)

Lider kripto para birimindeki bu değer artışı, altcoin’lere de yukarı yönlü bir ivme kazandırdı. Piyasa değeri bakımından kripto para ekosisteminin ikinci en büyük kripto varlığı olan ETH de 2.900 dolar fiyat seviyelerini kaydetmesinin ardından bir miktar toparlandı ve kritik fiyat seviyelerini geri kazandı. Ethereum, CoinMarketCap verilerine göre, son 24 saat içerisinde kaydettiği yükseliş hareketlerinin ardından 3.220 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Piyasada Son Durum

Bitcoin’in kaydettiği yukarı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte 42.600 dolar fiyat seviyelerine yükselmesinin ardından, piyasadaki çoğu kripto varlık yönünü yeniden yukarı çevirdi. Özellikle piyasa değeri yüksek kripto para birimleri arasında Fantom (FTM), kaydettiği değer artışları ile öne çıktı. FTM, CoinMarketCap verilerine göre, son 24 saat içerisinde ortalama %17’lik bir yükseliş hareketi ile birlikte 2,76 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar