Piyasanın Popüler Kripto Parası Bir Fırsat Bölgesinde Olabilir!

Piyasanın en büyük kripto para birimlerinden biri elde edilen verilere göre bir fırsat bölgesinde yer alıyor olabilir. 
14:30
16 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) fiyatında yaşanan son artışlardan sonra Santiment, kripto para birimini bir “fırsat bölgesi”ne girdiğini dile getirdi ve bunu paylaştığı metrikler ile destekledi.

MVRV Göstergesi

Fırsat ve satış bölgeleri, bir varlığın toplam piyasa değeri ile gerçekleşen değerinin oranı olan MVRV göstergesi tarafından belirleniyor. Göstergenin yardımıyla, yatırımcılar bir varlığın aşırı alım ya da aşırı satış bölgesinde olup olmadığını belirleyebilir.

Kripto para piyasasındaki her sinyalde bazı riskler olsa da, MVRV gibi göstergeler gerçek eğilimin mevcut derecesini gösteriyor. Büyük Ethereum sahipleri varlıklarını normalden daha agresif bir şekilde sattıklarında, MVRV oranı daha hızlı düşme eğiliminde oluyor. Bu da toparlanma için bir yer olup olmadığını belirliyor.

Ethereum Fırsat Bölgesinde Mi?

Şu anda yaklaşık -%10’da hareket eden MVRV göstergesine göre, Ethereum büyük yatırımcılar tarafından aşırı satılıyor ve aslında piyasanın geçmişine göre yerel dip seviyesinin doğru bir göstergesi olan “fırsat bölgesinde” hareket ediyor.

Oran, yatırımcılara trendin kısa vadeli tersine dönmesine yönelik bir ipucu verebilirken, gösterge piyasanın uzun vadeli durumu hakkında herhangi bir sinyal vermez. %10’luk artıştan önce, gösterge dört ayın en düşük seviyesine ulaştı. MVRV oranının -%10’a yakın olduğu son dönem ise Aralık ayı başındaydı.

Ethereum bugün 4.000 dolarlık önemli seviye üzerinde işlem görüyor ve grafiğin verilerine göre ETH, 1 Aralık’tan bu yana kısa vadeli bir yerel düşüş trendinde hareket ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar