Piyasada Son Durum: Solana (SOL), Ripple (XRP) ve Avalanche (AVAX) Fiyat Analizi!

Lider kripto para birimi Bitcoin'deki ani değer kaybı, kripto para piyasasına aşağı yönlü bir ivme kazandırdı.
11:30
28 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Günün ilk saatlerinde aşağı yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye başlayan Bitcoin, 51.000 dolar fiyat seviyelerinden 49.000 dolar fiyat seviyelerine kadar gerileyerek kısa vadede önemli ölçüde güç kaybetti. Ethereum ise kaydettiği değer kayıplarının ardından 3.900 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Solana (SOL)

Piyasadaki genel düşüş eğilimi ile birlikte 2021 yılı başlarından Kasım ayına kadar sürdürdüğü yükseliş trendini tersine çeviren SOL, aylık zaman diliminde yüksek oranlı değer kayıpları kaydetti. SOL, bu süreçte son bir ayın en düşük dip fiyat seviyesi olan 150 dolar fiyat bandında kendine güçlü bir destek buldu. 150 dolar fiyat seviyelerini kaydetmesinin ardından önemli ölçüde toparlanarak yükseliş hareketlerine başlayan SOL, Bitcoin’deki son düşüş hareketi ile birlikte yeniden aşağı yönlü bir ivme kazandı. SOL, 200 dolar direncini henüz aşmasına karşın kaydettiği bu değer kayıplarının ardından 189 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı ve 185 dolar fiyat bandındaki destek seviyesine yaklaştı.

Ripple (XRP)

Son dönemlerde volatilitesi oldukça yüksek fiyat hareketleri kaydeden XRP, son 3 aylık zaman diliminde kaydedilen en yüksek fiyat seviyesi ve kısa vadede güçlü direnç bölgesi olan 1,32 dolar fiyat seviyelerine ulaşmasından bu yana, bir düşen trend oluşturdu. XRP, bu düşüşte dip fiyat seviyesi olarak 0,75 dolar fiyat bandında kendine güçlü bir destek buldu ve bu güçlü destek seviyesinden, 1 dolar fiyat seviyelerinde bir satış baskısı ile karşılaşacağı yükseliş hareketlerine başladı. Ancak 1 dolar direncini de aşamayan XRP, 0,92 dolar fiyat seviyelerine geriledi. XRP, lider kripto para birimi Bitcoin’deki değer kaybı ile birlikte de kaydettiği değer kayıplarının ardından 0,88 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Avalanche (AVAX)

Son dönemlerde kaydettiği değer artışları ile birlikte çok yüksek bir fiyat performansı sergileyen AVAX, 146 dolar ATH seviyesini kaydetmesinden bu yana yönünü aşağı çevirerek bir miktar güç kaybetti. AVAX, piyasadaki genel düşüş eğilimi ile birlikte kaydettiği değer kayıplarının ardından 80 dolar fiyat bandını güçlü destek seviyesi olarak belirledi. 78 dolar ile 83 dolar arasında bir süre akümüle olan AVAX, kısa sürede yeniden bir yükseliş ivmesi kazanarak 124 dolar fiyat seviyelerine ulaştı. AVAX, Bitcoin’deki değer kaybına paralel olarak tekrardan 112 dolar fiyat seviyelerine gerilese de bu süreçte piyasadaki çoğu kripto varlığa kıyasla kaydettiği değer artışlarını büyük ölçüde korumayı başardı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar