X


Piyasa Kıpkırmızı: Bitcoin ve Altcoin’ler Hafta Sonuna Düşüşle Başladı

37.000 dolarlık önemli seviyenin üzerinde kalmayı başaramayan Bitcoin’in 35.500 dolar bandına kadar gerilediği görülüyor. 
08:34
12 Haziran 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin ve altcoin’lerin hafta sonuna düşüşle başladıkları görülüyor. Bitcoin önemli bir seviye olarak görülen 37.000 ve hatta 36.000 doların altına gerilerken altcoin’lerdeki kayıpların daha büyük olduğu ifade edilebilir.

Bitcoin Önemli Seviyelerin Altında

Yazının kaleme alındığı sırada 35.470 dolar bandında işlem gören Bitcoin (BTC), 10 Haziran’da 38.500 dolar seviyesine kadar yükselmişti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Analistler için 37.000 dolar bandı oldukça önemli bir seviye ve BTC’nin tekrar bu seviyenin üzerine yükselmesi oldukça önemli. Şu anki grafiklerde ise 35.000 dolarlık desteğin önemli olduğu ifade ediliyor.

Bitcoin fiyatı eğer 35.000 dolarlık desteği aşağı yönlü kırarsa 32.000 dolara kadar geri çekilme devam edebilir. Ancak 36.000 doların yukarı yönlü kırılması yeniden önemli seviye olarak görülen 37.000 doların test edilmesini sağlayabilir.

Bu noktada analistlerin aslında ikiye bölündükleri görülüyor. Bazı analistler artık ayı piyasasının başladığını ve genel olarak bir süre düşüş grafiklerinin görüleceğini ifade ediyor. Ancak diğer tarafta bir boğa koşusu sırasında bu düşüşlerin her zaman olduğunu ve hala BTC’nin tepe noktasına ulaşmadığını ifade eden analistler de bulunuyor.

Altcoin’ler de Düşüşte

Bitcoin düşüş yaşarken genel olarak piyasanın da düşüşte olması artık şaşırmadığımız bir durum. Son 24 saat içinde BTC %4,7 değer kaybederken altcoin’lerde kayıpların çok daha büyük olduğu görülüyor.

Piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) son 24 saatte %7,4, Binance Coin (BNB) %8,3, Cardano (ADA) %10,3, Dogecoin (DOGE) %6,3 ve Ripple (XRP) %6,4 değer kaybetti.

Analistlerin büyük bir çoğunluğu altcoin’lerin bir süre Bitcoin karşısında kan kaybedebileceğini dile getiriyor. Bitcoin’de beklenen yükselişin yaşanmasından sonra ise yine altcoin’lerin artışa geçeceği düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar