X

PIVX Coin Nedir?

PIVX coin, kullanıcılara finansal özgürlüğü vermeyi hedefleyen bir kripto para birimidir.
10:35
13 Kasım 2020

PIVX coin, Proof of Stake (PoS) teknolojisinde bir öncü olmayı hedefleyen ve değiştirilebilirlik, işlem gizliliği, topluluk yönetimi, ağ ölçeklenebilirliği ve gerçek dünya kullanımına odaklanan MIT lisanslı, açık kaynaklı, merkezi olmayan Blockchain tabanlı bir kripto para birimidir. PIVX teknik olarak en gelişmiş, küresel olarak kabul edilen çevrimiçi dijital para birimlerinden biri olmayı hedefliyor.

Bunlara ek olarak ekibin şu anda yeni bir Gizlilik Protokolü üzerinde çalıştığı biliniyor.

PIVX Nedir?

PIVX, kullanıcılara finansal özgürlüğü vermeyi hedefleyen ve dijital varlıkların kontrolünün tamamen kullanıcıda olmasını amaçlayan bir kripto para birimidir. PIVX’in kullanıcılarına birçok avantaj sunduğu ifade ediliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

PIVX, cüzdanlarında PIV tutan herkesi ödüllendiriyor. Kullanıcılar, cüzdanlarını çevrimiçi ve senkronize tutarak ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olmaları karşılığında PIV ile ödüllendiriliyor.

Öte yandan PIVX’in çekirdek geliştirme ekibi, toplamda 14 yıllık aktif Blockchain geliştirmesine sahip 3 deneyimli Blockchain geliştiricisinden oluşuyor ve her biri 3 yıldır PIVX mühendisliği yapıyor ve kodluyor. Bunun da ötesinde, birkaç topluluk geliştiricisi de düzenli olarak ek destek sağlamaya devam ediyor.

Ayrıca PIVX, ölçeklenebilir, merkezi olmayan ve esnek node altyapısını desteklemek için ağı, değeri ve güvenliği en üst düzeye çıkarmak amacıyla enflasyon ve deflasyon arasında uzun vadeli sürdürülebilir bir denge için tasarlandı.

Bunlara ek olarak kullanıcılar bakiyelerini diledikleri zaman özel olarak işlem yapmak için kullanılabiliyor. Kullanıcılar bu işlemleri gerçekleştirirken kimliklerini, adreslerini ve bakiyelerini gizli tutabiliyor. Ayrıca PIVX işlemlerinin çok hızlı ve çok düşük ücretlere gerçekleştiği de yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Bunların yanında PIVX yönetim modeli, topluluk tekliflerinin oylama fikir birliğine dayalı olarak finanse edilmesine izin veren ana node’ları kullanan blok zinciri tabanlı bir sisteme dayanıyor. PIVX, web sitesini ve materyallerini 30’dan fazla dile çeviren ve dünya çapındaki topluluk merkezlerini ve grupları gururla destekleyen ilk blockchain projesi olarak nitelendiriliyor.

PIVX Coin Yorum

PIVX coin’in özellikle gizliliğe önem veriyor olması ve kişilerin finansal özgürlüklerini sağlamasına imkan tanıyor olması takdir ediliyor. Bunun yanında kripto para biriminin bir ICO’sunun olmaması da bazıları tarafından pozitifi bir özellik olarak nitelendirilirken bazıları bu durum ileride sorun yaratabileceğini düşünüyor.

Ayrıca PIVX coin’in uzun zamandır piyasada olması ve bu zamana kadar sürekli çeşitli gelişmeler imza atması da olumlu yorumlar almasını sağlıyor. Yorumları daha net değerlendirmek için PIVX coin’in güncel değerlerine bakmakta fayda var.

CoinMarketCap verilerine göre PIVX token yazının yayına hazırlandığı sırada 0,3008 dolardan işlem görüyor. PIVX token’ın 16 Şubat 2016 tarihinde 0,0004 dolar ile dip seviyeyi ve 23 Ocak 2018 tarihinde 9,20 dolar ile rekor seviyeyi gördüğünü belirtmekte de yarar var.

Bunlara ek olarak 17.084.852 dolarlık işlem hacmi ile piyasa değeri bakımından 382. sırada yer alan PIVX coin Bitcoin (BTC) karşısında da 0,00001851 BTC ile işlem görüyor. PIVX coin’in şu anda dolaşımdaki arzının 56.781.166 adet olduğu ve toplam arzın hedefinin net olmadığı görülüyor.

PIVX Coin Nasıl Alınır?

23 Ocak 2018 tarihinde Binance borsasında listelenen PIVX coin’in Ethereum, Bitcoin ve Binance Coin karşısında işlem görüyor. Çoğu kripto para biriminde olduğu gibi PIVX coin de Binance’te listlenedikten hemen sonra rekor kırdı ve sonrasında düşüşe geçti.

PIVX coin, işlem hacmi bakımından en büyük kripto para alım satım platformu olan Binance aracılığı ile güvenilir bir şekilde satın alınabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar