Phoenix Global Coin Nedir?

Phoenix Global Coin, Neo platformunda çalışan bir kripto para birimidir.
13:22
9 Aralık 2020
Okuma Süresi: 3 Dakika

Phoenix Global Coin, Neo platformunda çalışan bir kripto para birimidir. Red Pulse, özellikle Çin’in finans ve sermaye piyasalarındaki uzmanları, uygulayıcıları ve profesyonelleri birbirine bağlayan, küresel kitleye paylaşılabilir kaliteli içerik ve analiz sağlayan bir Çin araştırma ekosistemidir. Red Pulse, NEO blok zinciri üzerinde çalışıyor ve bir NEO akıllı sözleşmesi olan NeiC’yi kullanıyor.

Phoenix Global (PHB) Nedir?

Phoenix Global (PHB), madenciliği olmayan bir kripto para birimidir. Bunun yerine platform, node sahipleri için bir staking mekanizması çalıştırıyor. Red Pulse, NEO tarafından yetkilendirilmiş Bizans Hata Toleransı (dBFT) konsensüs algoritmasını kullandığından, proof-of-stake algoritması ile karıştırmamak gerekiyor.

Öte yandan Red Pulse Phoenix coin’e sahip olan herkes staker olabiliyor. Bunu yapmak için, kullanıcı kontrol panellerinde PHB’lerini PHF token’larına (Phoenix Fire) dönüştürmeleri gerekir. Dönüşüm 1:1 oranındadır ve Red Pulse buna “ateşleme” diyor.

Bunlara ek olarak birisi platforma bilgi veya araştırma katkısında bulunduğunda, Red Pulse onlara bir güvenilirlik puanı atıyor. Bu puan; okuyucular, Red Pulse ekibi ve katkılarının genel popülerliği tarafından belirlenen gönderilerin doğruluğuna dayanıyor. Katkıda bulunanlar, gönderimleri için PHB token’ları kazanıyor.

Red Pulse ile ilgili bilgilere erişen herkes PHB token’ları ile ödeme yapıyor. Ayrıca bir araştırmacı belirli bir pazar gelişimi hakkında daha fazla bilgi edinmek isterse, platform üzerinden bir talepte bulunabilir. Ardından konuyu bilen herkes talebe yanıt verebilir ve çabaları için PHB token’ı kazanabilir.

Öte yandan Red Pulse’un kurucusu, Çin piyasasında büyük oyuncuların bilgi piyasası hakimiyetini sağlamada başarısız olduğunu fark ettiğini ifade ediyor. Çin, geniş, hızlı hareket eden ve karmaşık piyasalara sahip devasa ve teknolojik açıdan oldukça gelişmiş bir ülke. Bu nedenle Çin piyasalarından gelen çok büyük miktarda haber ve bilgi var.

Red Pulse, bu aşırı bilgi yüklemesini çözmeyi hedefliyor. Çin ekonomisine ve sermaye piyasalarına özel bir odaklanma ile “araştırma için paylaşım ekonomisi” olma önermesinden hareket ediyor. Sektör uzmanları, araştırmacılar ve piyasa analistleri, sezgilerini ve bilgilerini platforma katabilir. Gönderiler, makine öğrenimi algoritmaları, doğal dil işlemcileri ve insan analistlerinin bir kombinasyonu tarafından oluşturuluyor. Platform, verileri kategorize etmek ve sıralamak için 4.000’den fazla meta etiket kullanıyor.

PHB Coin Yorum

PHB Coin, özellikle arkasındaki platformun uzun zamandır var olması ve ilerleme kaydetmesi ile yatırımcıların dikkatini çekiyor gibi görünüyor. Bununla birlikte Phoenix Global (PHB) grafiklerine bakıldığında piyasa sürüldüğü ilk zamanlar sergilediği yüksek volatiliteyi ve yüksek fiyatl hareketlerini sonrasında sergilemediği görülüyor.

Dolayısıyla yatırımcılar bir yandan Red Pulse Phoenix Coin’e güvenirken bir yandan da temkinli davranıyor gibi görünüyor. Yatırımcıların yorumlarını daha iyi değerlendirebilmek için tarihsel rakamlara ve güncel verilere bakmak yararlı olabilir.

CoinMarketCap verilerine göre PHB Coin, 8.680.667 dolar ile piyasa hacmi bakımından 548. sırada kendisine yer buluyor. Bunun yanında yazının yayına hazırlandığı sırada 0,0026 dolardan işlem gören PHB Coin’in 24 saatlik işlem hacminin 125.094 USD olduğu görülüyor. Ayrıca Phoenix Global (PHB), “Kara Perşembe” olarak tarihe geçen 13 Mart 2020’de 0,0011 dolar ile dip seviyeyi görürken 8 Ocak 2018’de de 0,8080 dolar ile tüm zamanlar rekorunu kırdı.

Bunlara ek olarak şu anda dolaşımda 3.404.398.939 Phoenix Global (PHB) bulunuyor ve Phoenix Global  toplam arzının da 3.404.398.939 PHB olacağı ifade ediliyor.

Phoenix Global Coin Nasıl Alınır?

Phoenix Global Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance aracılığı ile satın alınabilir. Bu noktada Binance’in PHB token taşıma sürecini 22 Mayıs 2019’da desteklediğini belirtmek gerekiyor. Phoenix Global Coin şu anda Binance’de PHB/BNB, PHB/BTC, PHB/USDC, PHB/TUSD ve PHB/PAX işlem çiftlerinde kullanıcı ile buluştuğunu belirtmekte fayda var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar