X
  • OpenSea’nin NFT Hacmi Düşüşte!
  • Başlangıç01.01.2018
  • Bitiş01.01.2018

Önde gelen NFT pazar yerlerinden biri olan OpenSea, Ağustos ayı boyunca 4 milyar dolarlık devasa bir satış hacminin ardından doğal bir düşüş kaydetti. NFT pazar yerleri, platformlar, koleksiyonlar ve taban fiyatların hepsinde düzeltmeler olduğu için geçen hafta kripto para piyasalarında görülen ani düşüşe büyük ölçüde paralel oldu.

OpenSea’nin Piyasa Hakimiyeti Sürüyor

DappRadar’dan alınan analitik veriler, son yedi günlük dönemde, OpenSea’deki satış hacminin, önceki hafta kaydedilenden %10 daha az olan 156.811 trader havuzundan neredeyse %50 oranında keskin bir düşüşle 792.23 milyon dolara düştüğünü ortaya koyuyor. Bu kısa vadeli düzeltmeye rağmen, OpenSea, hacim metriğinde sırasıyla 158,24 milyon dolar ve 45,92 milyon dolar ile listelenen en yakın rakipleri Axie Infinity ve CryptoPunks üzerinde hâlâ üstünlüğünü sürdürüyor.

Aynı veri kümesini kullanarak ve kapsamı 30 günlük bir süre boyunca genişleterek, OpenSea’nin %336.94’lük pozitif bir hacim rakamı ile uzun vadeli bir düşüş belirtisi göstermediğinin adil bir şekilde değerlendirilebileceği de dile getirilmelidir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bu haftaki anlık bir aksilik, platformdaki ERC721 transferlerini ENS adlarına çeviren bir hatanın sonucunda yanlışlıkla az sayıda kullanıcının 100.000 dolar değerinde NFT varlıklarını sildi. Kısa bir süre içerisinde olayın süratle çözüldüğü ve paraların iade edildiği duyurusu yapıldı.

OpenSea’den İş İlanı!

Geçen hafta platform, bir işe alım yazısı yayınladı. Yazı, firmada mühendis veya tasarımcı olarak çalışabilecek potansiyelde kişileri yönlendiren her kamu üyesine cömertçe 1 Ethereum vereceklerini duyuran bir işe alım yazısıydı. OpenSea ekibinde “Head Of Product” konumunda yer alan Nate Chastain yaptığı açıklamada, tüm NFT hacminin %98’ini yöneten 37 kişi olduklarını ve şirketin acilen insan gücüne ihtiyacı olduğunu söyledi.

OpenSea, “top 1 NFT marketplace (en iyi NFT alım satım platformu)” olarak bu piyasada ilk sırada yerini buluyor.