On Milyonlarca Dolar Değerinde Ethereum (ETH) Yakıldı

Bugün, 68 milyon dolar değerinde 16.503 Ethereum yakıldı.
16:45
28 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ethereum’da kripto paraların ve ücretlerin sürekli yakımı ile, bazı Ethereum blokları yüksek ağ yükü nedeniyle deflasyonist hale bürünüyor. Yakım izleme servisi hizmetlerine göre bugün 12 milyon dolar değerinde Ethereum yakıldı. ETH adına başka bir deflasyonist gün.

Yakım Mekanizması İşliyor

Ücret yakım mekanizmasının devreye girmesi ile birlikte madencilere gönderilmek yerine ağdaki tüm işlem ücretleri yakılıyor. Bazen ise yüksek ağ yükü nedeniyle bir işlem için ücret önemli ökçüde artıyor ve bu da büyük miktarda yakım yol açıyor.

Bugün, 68 milyon dolar değerinde 16.503 Ethereum yakıldı. Madenciler ise ödül olarak yalnızca 2.465 ETH aldı. Yüksek ağ tıkanıklığı ile madencilerin ödülü aslında yükselirken base fee sabit kalır. İşlemsel müzayede hala ağda önemli bir olay ve büyük bir ücret artışına yol açıyor.

Şu anda Ethereum‘un base fee’si 154 Gwei’dir. EIP-1559 güncellemesinden bu yana toplam ihraç 2 milyar dolarlık tahminlerde kaldı. Yakılan toplam coin sayısı 654.000 ETH ve fiat para birimi cinsinden 2.7 milyar dolara eş değer.

Ethereum Fiyatı

Geçtiğimiz dönem verilerinde yakılan Ethereum’ların değerinin 2 milyar dolara ulaştığını ancak spot piyasadaki hızlı fiyat artışı nedeniyle neredeyse aynı sayıda yakılan coin’in şimdi %35 daha değerli olduğu saptandı. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla Ethereum fiyatı, 4.100 dolarlık fiyat bandında işlem görüyor. ETH, dün kaydedilen geri çekilmenin ardındanbugün %4’ün üzerinde yükselişle 4.000 dolarlık kritik bölgenin üzerindeki seyrini sürdürüyor.

Geçtiğimiz günlerde Bloomberg Baş Emtia Stratejisti Mike McGlone, ETH fiyatı ile ilgili önemli öngörüde bulunmuştu. McGlone en büyük altcoin fiyatının 5.000 dolara uzanacağına inanıyor. Ethereum tam bir hafta önce 4.366 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar