X


OKOIN Cinsel İstismar Mağdurlarına Bağış Yapıyor

20:25
22 Nisan 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

VR Technology şirketi, VR OKO ve VR OKO projelerinin ICO’sunun tamamlanmasının ardından cinsel şiddet mağdurlarına 15 bin OKOIN token’i bağışlayacağını duyurdu. Duyurunun yapıldığı saat itibariyle bu rakam 138 bin dolara tekabül ediyor. Bu miktar konuyla yakından ilgilenen Kadınlara Yardım Vakfına gönderilecek. Bu durumda token’in borsalara girmesinin hemen ardından borsa manipülasyonlarından etkilenmemek adına token’ler 1 Ocak 2019’a kadar beklemede kalacak.

VR Technology CEO’su Roman Pavlovich:

“Kripto para piyasasının ciddi, uzun vadeli projelerle ilgilenen oyuncuları genellikle Lamborghini satın alma vb. hareketlerle hava atmayı sevmez. Bunun yerine sosyal sorumluluk projelerine ilgi gösterir. Ethereum kurucusu Vitalik Buterin serbest bilgi değişimiyle ilgili bir vakfa 2.4 milyon dolar değerinde ETH token’i bağışlayarak bu trendin başlatıcısı oldu. Diğer örneklerden bazıları: Pineapple Fund, Telegram kurucusu Pavel Durov ve daha onlarca kişi. VR Technology de sosyal sorumluluk alıyor. En nihayetinde kripto paralar insanlara yarar sağlamalı ve dünyayı daha iyi bir yer yapmalı.”

VR Technology analistleri yatırımcıların 8 aylık bir beklemeyle kısa vadeli “türbülansı” atlatacağını düşünüyor. Bu türbülans döneminde token sahibi kullanıcılar token borsalarda işleme başladıktan hemen sonra satış yaparak fiyatı “dump”lamaya başlıyor.

VR Technology CEO’su Roman Pavlovich şirketinin borsalarda gözlenen agresif manipülasyonlara hazır olduğunu düşünüyor. Pavlovich; VR OKO, VR OKO ve OKO Pay projelerinden elde edilen kazancın %50’sinin fiyat sıçramalarını etkisiz hale getirmek ve talep yaratarak OKOIN fiyatının artması için harcanağını kaydediyor.

Eğer bu strateji başarılı olursa OKOIN fiyatı Ocak 2019 itibariyle başlangıç fiyatından daha yüksek olabilir. Bu durumda vakfa yapılacak bağışın değeri 1 milyon doların üzerine çıkabilir. Şirket gelecekte yardım faaliyetlerine hız vermeyi ve daha fazla vakfa bağış yapmayı planlıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER