X


New York Federal Rezerv Bankasından Bitcoin Yorumu

14:00
22 Nisan 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

New York Federal Rezerv Sistemi Başkanı John Williams Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin ABD dolarının yerini alamayacağını çünkü dijital paraların değer birimi olma özelliklerini taşımadığını ifade etti.

CNBC’nin haberine göre Williams;

“Kripto paralar para biriminin ne olduğuna dair temel testi geçemiyor. Para birimleri temelde değer deposu olarak tanımlarız fakat Bitcoin’in böyle bir işlevi yok” dedi.

Şu anda San Fransisco  Federal Rezerv Bankası başkanlığını yürüten John Williams New York Federal Rezerv Bankası’nın bir sonraki başkanı olacak. Kripto para birimlerine şüpheci yaklaşan Williams kripto paraların hiçbir zaman geleneksel para birimlerinin yerini alamayacağını çünkü dijital paraların hiçbir soruna çözüm getirmediklerini iddia etti.

“Kripto paralar çözüm değil sorunun ta kendisi. Yapıları ve kurumsal düzenlemeleri oldukça şüpheli. Başta kara para aklama ve terörizmin finansmanı gibi kötü amaçlı faaliyetlerde kullanılıyor. Bu büyük bir sorun. “

Williams ayrıca kripto paraların sürekli dalgalanan fiyatlarının onları istikrarsız bir değer depolama birimi haline getirdiğini ve böylelikle güvenilir bir ödeme yöntemi olmaktan çıktıklarını belirtti.

Her ne kadar Williams böyle düşünse de Federal Rezerv Sistemi Başkanı Jerome Powell onunla aynı fikirde değil. Powell;

“Bitcoin’e karşı değilim. Biz genel olarak kara para aklama ve bu tür faaliyetlerin oluşturduğu risklerle ilgileniyoruz. Kripto para birimlerinin karşısındayız ne de onları destekliyoruz” dedi.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar