X

Nominex’in Token Dağıtımı İçin İkinci Tur Başlıyor!

Yeni nesil kripto para borsası Nominex ve token satışı hakkında detaylı bilgiye bu makalemizden ulaşabilirsiniz.
16:15
23 Haziran 2020
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Nominex neredeyse bütün alanlarda eşi benzeri olmayan bir hizmet sunmaya başladı. Özellikle batıda rakibi olmayan Nominex bu sebeple çok fazla adından söz ettirmedi.

Diğer kripto para borsaları Nominex’in sağladığı seviyede hizmet ve güvenlik sağlamayı şu ana kadar başaramadı. Diğer borsaların referans programları oldukça sınırlı, güvenlikleri oldukça sıkıntılı ve bunun gibi birçok sorun da kullanıcılara yansıtılmakta. Coinbase kripto para borsası ünlü %66’lık oran belirttiği gönderisinden sonra devamlı olarak saldırı almaya başladı. Birçok yatırımcı, aralarında BitFinex’in de olduğu “birçok platform yöneticisi ve dijital varlık şirketine karşı 11 toplu dava” açmak için mahkemeye başvurdu.

“Coicheck; isimler, kayıtlı adresler, doğum tarihleri, telefon numaraları, kimlik fotoğrafları gibi birçok bilginin 31 Mayıs 2020 tarihindeki bir hacklenme sonucu sızdırıldığını açıkladı. Coincheck 2018 yılında 500 milyon dolarlık NEM coin’ini saldırganlara kaptırmıştı.”

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Görüldüğü üzere Coinbase ve Coincheck gibi birçok kripto para borsası güvenlik sıkıntıları ile boğuşuyor ancak Nominex bir tane bile kötü yorumla karşılaşmadı.

Bu esnada platformun mükemmelliği her alanda ve fırsatta kendini kanıtlamayı sürdürüyor. Nominex, hizmetleri daha kullanılabilir yapmak için yeni eğitsel bir program eklemenin yanı sıra oldukça yüksek likidite de sunmakta. Bunun yanı sıra DCO olarak bilinen (Talebe Bağlı Coin Arzı) token dağıtım programı da tam hız devam ediyor.

Nominex bir değil, iki değil, tam anlamıyla sunabilecekleri kadar çok üstün özellik sunmayı hedefliyor. Bu da sadece güvenlik, referans programı, eğitim, destek, kullanıcı arayüzü değil neredeyse bütün alan ve kulvarlarda en üst düzey hizmet anlamına geliyor. Buna ek olarak token dağıtım modeli de rakipsiz bir şekilde sürdürülüyor ve rakip borsalara kıyasla çok daha fazla etki yaratıyor. Peki bunu tam olarak nasıl yapıyor?

Neden NMX Token’larına İhtiyacım Var?

 1. NMX token’ları ile ödeme yapıldığında işlem ücretleri %50 oranında azalıyor.
 2. Belirli miktarlarda NMX token’ını elinizde tutarsanız işlem ücretlerini kalıcı olarak azaltabilirsiniz.
 3. Günlük alım satım turnuvalarından NMX token ödülleri kazanabilirsiniz.
 4. Günlük yarışmalara katılıp ödül kazanabilirsiniz.

Bu token’ları ise DCO programı ile elde edebilirsiniz.

DCO Nedir ve Nasıl Katılım Sağlanır?

Rekabet gerçekten de gerekli mi? Eğer Mavi Okyanus Stratejisine aşinaysanız bu gibi rekabetlere katılmadan öne geçmenin çok daha iyi yollarını biliyor olabilirsiniz. Nominex ise bu yöntemi ile Mavi Okyanus Stratejisine benzer bir metot ortaya sunuyor.

Nominex bu yöntem ile iş yapmanın çok radikal bir yöntemini tanıtıyor. Bu yollardan birisi en iyi IEO, SEO, İOS ve EOS’lardan oluşan yeni bir melez token dağıtım modeli olarak biliniyor.

İlk Token Arz Aşaması

Ayın 21’inde token dağıtımının ikinci aşaması başladı. İlk aşama hakkında bilgi almak ve token’larınızı paraya çevirmek için gerekli bilgiyi buradan okuyabilirsiniz. Aşağıda ise ikinci token arzı hakkında detaylar yer alıyor.

İkinci ödül aşamasındaki miktarlar nasıl hesaplanıyor?

 • İlk aşamadan sonra kalan NMX token’ları birinci aşama tamamlandıktan sonra ikinci dağıtım aşamasına gönderilir.
 • Bu miktarın %20’si alım satım yapanlar için bir havuz oluşturulması için kullanılır. %80’lik kısım ise sadece satış yani token alıcıları için havuz oluşturmak için kullanılır.
 • Alım satım yapanlar için oluşturulan havuz ikinci aşama boyunca (önümüzdeki 305 gün) Nominex yatırımcılarına dağıtılır.
 • Günlük alım satım yapanlar yaptıkları günlük işlem hacminin belirli bir oranı kadar NMX token’ı kazanır.

Alım satım yapanlar hangi formüle göre ödül kazanacak?

Günlük havuz= Alım satım yapanlar için olan havuz / 305 gün.

Alınan token’lar: Günlük Havuz * (Y/Z)

Burada Y olarak belirtilen unsur sizin son 24 saat içerisindeki ticari hacminizdir. Z ise bütün alım satım yapan kullanıcıların son 24 saat içerisindeki toplam ticari hacmidir.

Token dağıtımı nasıl yapılacak?

 1. Birinci aşamadan örnek vermek gerekirse, 100.000 token’in satıldığı varsayılsın. Toplamda ise 100.000.000 token var. Geriye de ikinci aşama kaldı. İkinci aşama için kalan 99.900.000 token dağıtım süreci bitene yani 305 gün tamamlanana kadar bu şekilde dağıtılacak.
 2. Bu miktarın %20’si alım satım yapanlar için bir havuz oluşturmak adına, %80’i ise sadece satış yani token alımı yapmak isteyenler için bir havuz oluşturmak adına kullanılacak. 99.9 milyon token’ın %20’si 19.980.000 NMX token’ına denk gelmektedir.
 3. Alım satım yapanlar için olan havuz ikinci aşama boyunca Nominex alım satımı yapanlar arasında dağıtılacak. Günlük havuzdaki NMX token’larının miktarı her zaman aynı kalır. Bu sebeple 19.980.000 adet token 305 güne bölünür. Bu da günlük 65.508 token dağıtımı olacağını gösteriyor. Günlük olarak 100, 1.000 ve 10.000 dolarlık alım satım miktarından kendi işlem hacminizi hesaplayabilirsiniz.

EOS hakkında detaylı bilgi

Nominex EOS konusunda bir takım endişelere (merkeziyet endişesi) ve çekincelere sahip ancak aynı zamanda yeni projelerin oldukça kullanışlı olduğu da bilinmekte.

Mt. Gox yani Empty Gox borsası bize merkezi olmamayı öğretti. ICO’lar bize paramızla herkese güvenmemeyi öğretti. EOS ise merkezi üyelere sahip olmaya ek olarak bazı ilginç kararları da bizlere öğretti.

Bu sebeple aynı EOS gibi Nominex’in token satışı da bir yıl boyunca devam edecek ve token’lar platformda aktif olarak kullanılacak. Token’ların kullanımı “10 milyar doların üzerinde toplam değere sahip bütün blockchain sistemleri arasında en değerlisi” olana kadar devam edecek.

In-Demand Coin Offering hakkında daha fazla bilgi, podcast, eğitim veya bonuslar için bu linke göz atabilirsiniz.

Nominex Hakkında

Nominex 2019 yılında kurulan Şeyseller merkezli bir şirkettir. Türünün ilk örneği olan kripto para borsası hakkında daha fazla bilgi, ortaklık, basın açıklaması ve buna benzer unsurlar için siteden veya sosyal medya ağlarından iletişime geçebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar