Reklam

Nem Blockchain, Kurumsal Yatırımcılara Yönelik Müjdesini Açıkladı

NEM, kurumsal yatırımcı odaklı yeni ağını tanıttı.
15:51
24 Ağustos 2020
Okuma Süresi: 3 Dakika
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Genel blockchain ağları konusunda küresel bir marka haline gelen NEM, 2017 yılından beri kurumsal çözümlere önem vermesiyle de tanınıyor.

NEM şimdi de kurumsal yatırımcılar için anında kullanıma hazır bir blockchain ağı olan Symbol ağını piyasaya sürme yoluna girdi ve bu yıl içerisinde söz konusu ağın piyasaya sürülebileceği ifade ediliyor. Aslında bu ağ, NEM’in blockchain teknolojisinin hizmet ve kullanım merkezli olacağı görüşünün de bir devamı olarak görülüyor.

NEM’in NIS1 isimli blockchain ağı yıllardır blockchain sektöründeki birçok ilke ve yeniliğe ev sahipliği yaptı. N1S1 aslında Proof-of-Stake yani hisse ispatı konsensüs modelinin de ilk örneklerinden birisi olmuştu. NEM’in bu ağı non-fungible assets (NFT yani eşi olmayan tekil varlıklar), lüks ürünler için olan tedarik zinciri uygulamaları ve dahili çoklu imza özellikleri için de bir ilk görevi gördü.

Kolaylaştırılmış çoklu imza, regülasyonlara uyumlu token’laştırma ve gelişmiş varlık yönetimi gibi yeniliklerle hizmetler hep NEM’in bu ilk ağında kullanıma sunuldu. NIS1’in topluluk önderliğinde tedarik zinciri çözümlerine erken girişi ise NEM markasının lojistik alanında hep ileriye gitmesini sağladı. NIS1’in en eşsiz çözümleri ise bu sayede hep kurumsal kullanım odaklı oldu.

Bir Bitcointalk gönderisinden yola çıkılarak oluşturulan NEM, NIS1 ağı sayesinde de küresel olarak dağıtılmış ve kendini bu işe adamış bir topluluğa ulaştı. Bu da ağın büyümesinin temel sebepleri arasında yer alıyor. Topluluğun güçlü çabası ve devamlı olarak ilerleme gayesi, NEM ekosisteminin kendi alanında mükemmeliyete ulaşmasını sağladı. Symbol ağı da NIS1’in özellikleri dikkate alınarak oluşturulmuş kurumsal kullanıma hazır bir kompozisyon olarak ifade edilebilir. Ticari kullanım için birçok çözüme ve kolaylığa sahip olan Symbol, NIS1’in döneminde elde edilen en başarılı dönüm noktalarını da kapsıyor.

Symbol, NEM’i ticaret ve iş dünyasına doğru taşısa da NEM topluluğu çok daha büyük bir ekosistemin parçası olmaya devam edecektir. Symbol’ün yaklaşan piyasaya çıkışı da bunu garanti altına almak için NEM Hub isimli bir sosyal medya benzeri ekosistem ile beraber gerçekleştirilecek. NEM Hub, sadece XEM token sahipleri tarafından erişilebilecek özel bir platform olacak.

NEM Hub, DAO Maker tarafından geliştirilen Sosyal Madencilik kullanımı ile beraber piyasaya sürülecek. Avrupa’nın önde gelen blockchain geliştiricilerinden olan DAO Maker’ın bu ürünü büyük bir öneme sahip.

NEM Hub yeni ürün Symbol aracılığıyla kurumsal odaklı büyümenin emin adımlarla ilerlediğini garanti altına alırken topluluğun sahip olduğu güce ise dokunmamaktadır. NEM Hub bunun yerine topluluğa çabalarını daha çabuk sonuca götürme imkanı sunup seslerinin daha gür çıkmasını hedeflemektedir.

Yeni geliştirilen Symbol ağı NIS1’in genel ağı ile senkronize edilerek hem genel hem de özel melez bir ağ oluşturmak için piyasaya sürülecek. Symbol direkt olarak kurumsal kullanıma hazır bir ağ iken, bunun özel erişime sahip olacağı ve aynı zamanda topluluk tarafından yönlendirileceği biliniyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar