X


NANO Coin Nedir?

NANO, her hesaba özel P2P Blockchain sunuyor...
15:00
26 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

CoinTürk okurları için kripto paraları incelediğimiz yazı dizisine Nano coin ile devam ediyoruz. Son zamanlarda popülaritesi artan Nano (NANO), gündelik hayatta ücretsiz ve hızlı ödemelerde kullanabileceğimiz bir para birimi..

NANO Coin Nasıl Çalışır?

Her hesaba özel blockchain: Nano’da her hesabın kendine özel bir Blockchain’i bulunur ve bu Blockchain’ler daha büyük, çevrimsiz bir ağı oluşturur. Kullanıcıların yaptığı işlemlerin doğrulamasını hesaba özel Blockchain kullanıcının bilgisayarı üzerinden yapar. Yani tüm ağın dev bloklar halinde defterin tamamını güncellenmesi gerekmez.

Gizlenen iş kanıtı. İşlemler gönderildiğinde cüzdanlar anti-spam iş kanıtını önceden gizler. Yani her iki tarafın da hazırda iş kanıtı bulunduğu için işlemler anında tamamlanır.

Node çalıştırmanın kolaylığı. Protokol son derece hafif olduğu ve sorunsuz işlediği için node çalıştırmak hiç olmadığı kadar kolay ve Nano işlemleri ücretsiz işlenir. Her işlem tek bir UDP paketinin içine sığar ve işlemler birbirinden bağımsız bir şekilde işlenir. Dolayısıyla blok boyutuyla ilgili sorunlar ortadan kalkar.

NANO Coin Fiyatı

Yazının güncellendiği tarih itibariyle 1 NANO Coin fiyatı 0,74 USD’dir. Toplam piyasa değeri ise 100 milyopn dolar civarındadır. Coinmarketcap’in 57. sırasından yer alan NANO Coin’in sirkülasyondaki toplam miktarı 133 milyondur.

NANO Coin Yorum

Nano platformu gecikme süresinin minimum düzeyde olduğu bir ödeme platformu olarak yorumlanabilir. P2P işlemleri için oldukça ideal platform kripto para kullanıcılarına büyük avantajlar sağlıyor.

NANO Coin Geleceği

Nano işlemleri anında tamamlanır. Dolayısıyla gelecekte gündelik hayatınızda hem büyük hem de küçük boyutlu işlemlerde Nano’yu kullanabilirsiniz. Otobüs biletinden birinci sınıf uçak biletine; ne alırsanız alın Nano’da hiçbir işlem ücreti ödemezsiniz. Nano Bitcoin’e göre aynı zaman diliminde 1000 kat daha fazla işlem işleme kapasitesine sahip olduğu için yaptığınız işlemlerde uzun süre beklemek zorunda kalmazsınız.

NANO Nasıl Alınır?

Mart 2017’de işlem görmeye başlayan Nano kısa süre içinde değerlendi ve kripto paralar listesinin 30. sırasına yerleşti. Toplam 133.248.290 token’i bulunan Nano, bu yazının hazırlandığı sırada 5.61 dolardan işlem görüyor. Nano; Binance, Bit-Z ve KuCoin borsalarından temin edilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar