Multicoin Capital’in Kurucu Ortağından Dikkat Çeken Söylem: Bir Sonraki Ayı Piyasası, Öncekilerden Çok Farklı Olabilir!

Kripto Hedge fonu yöneticisi, bir sonraki ayı piyasasının öncekilerden farklı olabileceğini ifade ederken piyasa dinamiklerinin de değişebileceğini dile getirdi.
10:40
23 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Multicoin Capital’in kurucu ortağı Kyle Samani, bir sonraki ayı piyasasının öncekilerden çok farklı olabileceğini söyledi.

Kripto Para Piyasasındaki Düşüş İvmesi

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in 69.000 dolar ATH seviyesinden 45.000 dolar fiyat seviyelerine kadar düşmesi ile birlikte kripto para piyasası kısa vadede önemli ölçüde güç kaybetti. Bu esnada kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri de 700 milyon dolarlık bir düşüş kaydetti. FED’in son açıklamalarında yer verdiği faiz arttırımına yönelik söylemler, piyasadaki endişenin artmasına sebep oldu. Bitcoin, ABD’deki yüksek enflasyon oranlarının açıklanması da dahil bir dizi haber akışı ile birlikte yukarı yönlü bir ivme kazansa da 50.000 dolar direncinden defalarca kez reddedildi ve 49.000 dolar fiyat seviyelerinde işlem görmeye devam etti.

Kyle Samani’den Ayı Piyasası Yorumu

Multicoin Capital’in kurucu ortağı Kyle Samani, bir sonraki ayı piyasasının 2018-2019’dakinden çok farklı olacağını söyledi. Önceki yükseliş sezonlarında birçok kullanım alanı olmayan projenin olduğunu ifade eden Samani, o dönemlerdeki değer artışlarının yalnızca white paper’lardaki vaatlerden ibaret olduğunu söyledi. Kyle Samani, bu boğa sezonunun da öncekilerden farklı olduğunu sözlerine ekledi:

“Bu sefer durum farklı, her şey çalışıyor. Gerçek bir fayda var ve bunun değerini görebilirsiniz.”

Piyasanın güncel durumu hakkında bir değerlendirme yapan Samani, altcoinlerin Bitcoin’den bağımsız hareket etmeye başlayabileceklerini ifade etti:

“Bitcoin’in, piyasanın geri kalanından farklı hareket ettiğini görmeye devam edeceğimizi düşünüyorum. Mesele şu ki, bu varlıkların hepsi farklı çalışıyor, farklı işlevleri ve farklı faydaları vardır.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar