Mt. GOX Zedeler Bu Tarihe Dikkat!

09:31
10 Temmuz 2014
Okuma Süresi: 2 Dakika

MtGox, önümüzdeki hafta yine kendisinden bol bol söz ettirecek gibi. Bilmeyenler için kısaca özetleyelim. MtGox, dünyanın ilk Bitcoin Exchange Sitelerinden biri olma unvanını elinde bulunduran ve geçtiğimiz  Şubat ayında üyelerine ait 750.000 BTC’yi bir hacker saldırısı sonucu çaldırdığını açıklayan Japonya merkezli bir Al/Sat sitesiydi. Her ne kadar şimdilerde Bitcoin tarihinin tozlu sayfalarında yerini almış olsa da dünya çapında verdiği zarar 465 Milyon $’ı bulan bu büyük saldırının izleri halen güncelliğini koruyor.

İçerik Rehberi

Bitcoins.com Satılıyor

Geçtiğimiz hafta dünyanın en ünlü 3 açık arttırma portalından biri olan   HERITAGE AUCTIONS‘ta MtGox’un sahibi olduğu bitcoins.com alan adının açık arttırma ile satılacağı duyuruldu. Bitcoin dünyasında alan adı bakımından satın alınabilecek durumda olan “en iyi isim” olarak nitelendirilen bitcoins.com 185.000,00 $’dan satışa sunuldu. İnternet üzerinden açık arttırması devam eden alan adı için 240.000,00 $ teklif edilmiş durumda. Şimdilik 2 kişi tarafından teklif verilmiş olsa da 19 kişi tarafından takip ediliyor olması ve bugüne kadar 22,425 defa görüntülenmesi arttırmanın nasıl sonuçlanacağı hakkında ip uçları veriyor.

bitcoinscomCanlı ve telefon katılımlı açık arttırmanın 24 Temmuz 2014’te yapılacağı satış için öngörülen en düşük rakam 750.000,00 $ olarak belirtiliyor.

Bu satışın bugüne kadar gerçekleşen en yüksek Bitcoin alan adı satışı olacağı düşünülüyor. 2013 yılında bir çok Bitcoin alan adı yüzbinlerce dolara el değiştirmişti. En akılda kalıcı olanlarından “BitcoinWallet.com” 250.000,00 $ a alıcı bulmuştu.

MtGox’un kurucusu Mark Karpeles yaptığı açıklamada; bitcoins.com’ın satışından elde edilecek gelirin yarısı ile MTGox’ın iflasından etkilenen üyelerin zararlarının bir kısmını karşılamayı hedeflediklerini belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar