reklamı kapat

Milyarder İsim Ne Kadar Bitcoin Yatırımı Yaptığını Açıkladı

Paul Tudor Jones'un Bitcoin serveti belli oldu.
11:00
12 Mayıs 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) dün yaşanan Halving yani blok ödülü yarılanması öncesindeki haftalarda inanılmaz bir FOMO yaratmayı başardı ve bu FOMO’ya katkı sağlayanlar arasında ünlü milyarder Paul Tudor Jones da yer alıyor. Jones, yatırımcılara gönderdiği bir bildiride artık Bitcoin yatırımı yapmaya başladığını açık açık belirtse de tam olarak ne kadar BTC satın aldığını açıklamamıştı.

Ne Kadar Bitcoin Satın Aldı?

Tecrübeli yatırımcı geçtiğimiz günlerde CNBC ile yaptığı bir röportajında ise tam olarak ne kadar BTC satın aldığını açıkladı. Şu an için BTC’nin stabil bir yapıda olmadığını ima eden Jones, verdiği röportajda bütün varlıklarının %1’i ve neredeyse %2’si ile BTC yatırımı yaptığını açıkladı.

Jones’un net olarak 5,1 milyar dolarlık bir varlığı olduğunu düşünecek olursak bu yaklaşık olarak 100 milyon dolarlık bir BTC yatırımı yapıldığı anlamına geliyor. Bitcoin’in enflasyonun böylesine hızlı arttığı bir dünyada yükseliş elde edeceğine inanan Jones, bu yatırımı yönettiği fona katılan yatırımcılara da tavsiye etmişti.

Jones’un sektöre girmesinin özellikle diğer küçük çaplı kurumsal yatırımcıları olumlu etkileyeceği ve zincirleme reaksiyon başlatabileceği düşünülüyor.

Bitcoin Halving‘in tamamlanması ile beraber BTC’nin yıllık enflasyon değeri de daha fazla düştü ve bu daha fazla kurumsal yatırımcı anlamına geliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.