X


Milyarder İş Adamından Ethereum’a Övgü

Eski Google başkanı Eric Schmidt Ethereum hakkında konuştu.
18:00
8 Kasım 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Milyarder Eric Schmidt bir Bitcoin ve Blockchain tutkunu. Schmidt son konuşmasında “Ethereum övdü.”

San Francisco’daki Village Global etkinliğinde ekonomist Tyler Cowen’la konuşan Schmidt, Ethereum’u alışılmışın dışında bir potansiyele sahip güçlü bir platform olarak niteledi. Sohbette Schmidt birbirinden farklı konulara değindi.

“Blockchain hakettiği değeri görmüyor mu yoksa abartılmış mı?” sorusuna Schmidt şu cevabı verdi:

Kamu nezdinde abartılmış. Teknik kullanım bakımından hakettiği değeri görmüyor. Günümüzde Blockchain, Bitcoin ve diğer para birimleri için harika bir platform. İnsanların birbirine güvenmediği özel bankacılık işlemleri için de harika bir platform.

13 milyar doların üzerinde bir servete sahip Schmidt Ethereum’da heyecan verici geliştirmelerin yapıldığına ve bunların iş sektöründe ve toplumda devrim yapabileceğine inanıyor:

Gerçekleşen en ilginç şey bence Blockchain’in uygulamalarda kullanılması – bunun en bariz örneği Ethereum’un kapasitesi.

Şayet Ethereum bunun küresel senkronizasyonunu yapmak için bir yöntem geliştirebilirse çok güçlü bir platform olur. Bu gerçekten yeni bir buluş.

Önder abi buyur gel” Bitcoin övelim abi…

Öte yandan Eric Schmidt’in Bitcoin’in ilk savunucularından olduğu biliniyor. Schmidt Bitcoin’i 2014’te şu sözlerle övmüştü:

Bitcoin fevkalade bir kriptografik başarı. Dijital dünyada kopyalanamayan bir şey yaratma gücü çok değerli.

Bitcoin’in mimarisi – tam anlamıyla aynısı yapılamayan bu defterlere sahip olma gücü – inanılmaz bir gelişme. Çok sayıda insan bunun üzerinde iş geliştirecek.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER