X


Metaverse Coin’ler: MANA ve SAND Ne Zaman Yükselişe Geçecek?

Facebook’un adını Meta olarak değiştirmesinden sonra en çok dikkat çeken metaverse coin’ler MANA ve SAND olmuştu. 
13:12
20 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Metaverse ekosistemi kripto para birimlerinin fiyatlarından bağımsız olarak büyümesini sürdürüyor. Her ne kadar 2021 yılında rekorlar kıran metaverse coin’lere son zamanlarda şahit olamasak da gelişme adına önemli adımlar atılıyor ve genel piyasa toplarlanmasından bu durumun fiyatlara da yansıyacağı düşünülüyor.

MANA ve SAND Son Durum

Facebook’un adını Meta olarak değiştirmesinden sonra en çok dikkat çeken metaverse coin’ler Decentraland (MANA) ve The Sandbox (SAND) olmuştu. MANA son 1 yıl içinde %2.100’ün üzerinde bir artış performansı ile ilerlerken SAND de %7.800’ün üzerinde artış ile yoluna devam ediyor.

Analistlere göre MANA ve SAND’de yukarı yönlü hamlelerin başlaması için öncelikle lider kripto para biriminin yönünün kesinleşmesi gerekiyor. Bunun için de 42.000 doların yeniden destek olarak kendisini kanıtlaması gerekiyor.

Öte yandan metaverse platformlarında gerçekleşen gelişmeler de dikkatleri çekiyor. Örneğin geçtiğimiz günlerde BtcTurk Decentraland’de Kalben’in albüm lansmanın gerçekleşmisini sağladı.

Buna ek olarak The Sandbox geçtiğimiz günlerde LAND sahiplerine bir airdrop düzenleyeceğini duyurdu. Yapılan açıklamalara göre Ocak 2022 itibariyle, Sandbox 17.000’den fazla LAND sahibine 80 milyonun üzerinde SAND token’ı dağıtacak.

Diğer Metaverse Coin’ler

Diğer metaverse projeleri de önemli gelişmelere sahne olurken metaverse coin’lerin piyasa ile birlikte hareket ettiği görülüyor. CoinGecko verilerine göre piyasa hacmi bakımından en büyük metaverse projesi olan Axie Infinity’nin kripto para birimi son 24 saat içinde %1,8 artarken son 1 ayda %22’lik düşüş yaşandığı görülüyor.

Buna ek olarak son 24 saatte Enjin Coin (ENJ) %1,9, DeFi Kingdoms (JEWEL) %1 ve Illivium (ILV) %3,4 artışla ilerliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar