X

Measurable Data Token Nedir?

MDT coin, veri ürün erişimi ve kullanıcı ödül programları için bir araç olarak kullanılan bir ERC-20 token’ıdır.
09:03
14 Ekim 2020

Measurable Data Token, veri sağlayıcıların ve veri alıcılarının güvenli ve anonim olarak veri alışverişinde bulunabileceği Blockchain tabanlı bir veri ekonomisi sağlamayı amaçlayan platformun yerel token’ıdır. Platformun sunduğu iki hizmetten biri olan MyMDT Data Wallet, kullanıcıların anonim veri noktalarını paylaşarak ödül kazanmalarına olanak tanıyan, Ethereum tabanlı merkezi olmayan bir uygulamadır. Measurable AI ise anonim işlem verilerini finans kurumlarına ve şirketlere hizmet veren tüketici içgörülerine dönüştüren alternatif bir veri sağlayıcısıdır.

Bu yazımızda, “MDT coin Binance, MDT token nedir, MDT Coin nereden alınır?” gibi konu başlıklarına göz atacağız.

MDT Coin Nedir?

MDT coin, veri ürün erişimi ve kullanıcı ödül programları için bir araç olarak kullanılan bir ERC-20 token’ıdır. MDT projesinin 2017’de başlatılmasından bu yana ekip, MDT’yi veri paylaşımı için yeni standart yapmayı hedefliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunların yanında Measurable Data platformunun sunmuş olduğu MyMDT, kullanıcıların anonim veri noktalarını paylaştıkları için ödüllendirilmesini sağlayan Ethereum tabanlı bir dApp olarak nitelendiriliyor ve MDT ekosistemindeki kullanıcı odaklı portal olarak tanımlanıyor.

Şu anda MyMDT şu üç özelliği destekliyor:

  • Kullanıcıların MDT ekosisteminde anonim veri noktalarını MDT ödülleri için paylaşmalarına izin veriyor.
  • Kullanıcılar için MDT ödülleri tahsis edilebiliyor ya da yatırılabiliyor.
  • Kullanıcıların belirli görevleri tamamlayarak daha fazla ödül kazanmasına izin veriyor.

Bunlara ek olarak platform aracılığıyla kullanıcılar MDT’lerine doğrudan erişebiliyor ve MyMDT uygulaması ile verilerini ekstra çaba harcamadan kolay bir şekilde yönetebiliyor. Ayrıca kullanıcılar verilerinin ürettiği değere göre kazanç sağlıyor. Dolayısıyla kullanıcıların verileri ne kadar çok değer üretirse kazanç da o oranda artıyor.

Öte yandan Measurable Data platformu gizliliğe de büyük önem verdiğini ifade ediyor. Kişisel ve tanımlanabilir verilerin kesinlikle herhangi bir paylaşımda kullanılmadığının altı çiziliyor.

MDT Coin yorum

MDT token grafiklerine bakıldığında kullanıcıların büyük bir ilginin yanı sıra token’a temkinli yaklaştıkları görülüyor. Nispeten volatil olan fiyat grafiği de bunun kanıtı niteliğinde yorumlanıyor.

Bununla birlikte token’ın arkasındaki platformun da değerli olduğu düşünülüyor. Bu sebeple de token’a karşı ilginin zamanla artabileceği ifade ediliyor.

Measurable Data Token Fiyat

“MDT Coin nereden alınır?” konusuna geçmeden önce güncel fiyatlara göz atmakta fayda olacaktı.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,0127 dolar ile işlem gören MDT coin CoinMarketCap verilerine göre, 8.370.478 dolar işlem hacmi ile piyasa değeri bakımından 538. sırada yer alıyor. Ayrıca 17 Aralık 2018 tarihinde 0,0016 dolar ile dibi gören MDT token’ın 10 ocak 2018 tarihinde 0,8582 dolar ile rekor seviyeyi gördüğünü belirtmekte de fayda var.

Bunlara ek olarak şu anda piyasada 657.790.346 adet MDT token bulunuyor ve token miktarının 1.000.000.000 MDT’ye ulaşması planlanıyor.

MDT Coin Nasıl Satın Alınır?

MDT coin’i dünyanın işlem hacmi bakımından ilk sırada yer alan kripto para işlem platformu Binance ile güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar