Mayıs Ayında Yüzde 10 Düştü! Popüler Altcoin İçin Sırada Ne Var?

Özet

  • ADA Coin fiyatı düşüş eğilimi gösteriyor.

  • Altcoin eğer 0,36 dolar altı kapanışlar yaparsa 0,3 dolara kadar düşebilir.

  • Altcoinler bir süredir Bitcoin karşısındaki kayıplarını hızlandırdı.
17:15
11 Mayıs 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Mayıs ayı altcoinler için şimdilik iyi geçmiyor ve Bitcoin’e karşı değer kaybediyorlar. Bu endişe verici. Eğer Bitcoin piyasa hakimiyetinin daha da arttığı bir döneme girdiysek piyasalardaki sığ likiditeyle daha büyük düşüşler yaşanabilir. Altcoin yatırımcıları daha fazla fiyat düşüşü beklemeli mi? Popüler altcoin kaç dolar olacak?

Cardano (ADA)

ADA Coin geçtiğimiz yıl Ethereum ağı PoS konsensus mekanizmasına geçmeden önce en büyük PoS akıllı sözleşme platformuydu. Son iki yılda yaptığı büyük güncellemelerle ADA Coin fiyatı 2022 Haziran ayına kadar güçlü bir duruş sergiledi. Fakat işler değişti özellikle FTX çöküşünün ardından ADA Coin yatırımı yapanlar son 1 aya kadar varlıklarını azaltmaya devam etti. Bu da fiyat düşüşünün devam etmesine neden oldu.

ADA Coin günlük grafikte önemli bir formasyondan koptu. Bu hareket onun kritik destek seviyesinin altına düşme riskini gösteriyor. Bu senaryo gerçekleşirse popüler altcoin düşüş trendini teyit edecek ve daha hızlı kayıplar yaşayacak.

ADA Coin Yorum

20 Nisan’da ADA token fiyatı, 10 Mart’tan bu yana işlem gördüğü yükselen paralel kanalın altına indi. Bu formasyon düşüş eğilimine işaret ediyor ve ADA Coin fiyatını iki paralel direnç ve destek çizgisinin içine atıyor. Şimdilik üst çizgi direnç olarak doğrulandı. Ayrıca, günlük Göreceli Güç Endeksi (RSI) de 50’nin altında düşüş eğilimi gösteriyor. Bu veri satıcıların baskınlığını doğruluyor.

Fiyat kanaldan ayrılırken aynı zamanda RSI’ın yönünü aşağı çevirmiş olması düşüş eğilimini doğruluyor. Kısa vadeli altı saatlik zaman dilimindeki fiyat hareketi, ADA fiyatının 15 Nisan’dan bu yana azalan bir direnç çizgisinin altına düştüğünü gösteriyor.

ADA Coin fiyatı şimdilik 0,36 dolarlık destek seviyesinde işlem görüyor ve bu bölgeyi kaybetmesi muhtemel. Olası senaryo 0,33 ve 0,3 dolar seviyelerine doğru daha büyük bir düşüş hareketinin yakında gerçekleşebileceğini gösteriyor.

Yatırımcılar 0,36 dolar altı kapanışlarda daha ciddi kayıplara hazırlanmalı. Ancak direnç alanı üstünde kapanışlar altcoinin yeniden 0,42 doları hedefleme ihtimalinin olduğunu söylüyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI