X


Mastercard İngiltere’de NFT Dağıtacak! Dev Şirket NFT Adımını Attı!

Mastercard ünlü isimden imzalı eşsiz bir NFT oluşturdu.
23:28
16 Eylül 2021

Amerikalı finans şirketi Mastercard, NFT konusunda Visa’nın yolunu takip ediyor. Bugün akşam saatlerinde paylaşılan bir duyuruya göre şirket bir NFT oluşturdu ve İngiltere’deki şanslı bir müşterisine hediye edecek. Artan NFT çılgınlığının dev şirketlerin de desteğiyle daha da büyümesi bekleniyor. Visa haberi sonrasından OpenSea NFT ticaret hacmi rekor seviyeye ulaşmıştı.

Mastercard NFT Dağıtacak

Şirketin sadece İngiltere müşterilerinin katılabileceği kampanya da kayıt yaptıran rastgele bir kullanıcıya José Mourinho imzalı hareketli futbol topu NFT’si verilecek. Türkiye kampanya dışında olduğunda dolayı internet sitesinden kart bilgilerinizi girmemeniz gerekiyor. Eğer İngiltere’de bulunuyor ve Mastercard müşterisiyseniz şansınızı deneyebilirsiniz. Ancak ihtimal bu ya, kampanyaya karşı herhangi bir hack saldırısı ihtimalini göz ardı etmeden içinde nakit bulunmayan bir kartınızı kayıt için kullanmanız yararlı olabilir.

Katılımcılar 30 Eylül tarihine kadar Mastercard’ın internet sitesi üzerinden başvuru yapabilecek. Hediye olarak verilecek NFT son derece nadir ve özel etkinliğe ait bir koleksiyon doğal olarak ciddi miktarlara satılma ihtimali bulunuyor. Visa’nın yaptığı NFT alımı sonrasında bu adım ciddi ses getirecek.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Mourinho İmzalı NFT

José Mourinho ile ortaklaşa oluşturulan NFT bir futbol topuna atılan imzadan ibaret, aşağıda gördüğünüz görsel MasterCard sitesinden alınmıştır.

Kripto paralar ve blockchain ile yakından ilgili olan MasterCard önemli projeler başlattı. Circle ile masaya oturan kurum kripto paraları anlık olarak itibari para birimine çeviren bir sistem üzerinde çalışıyor. Anında kripto para alabilecek veya anında kriptolarınızı satarak ATM’lerden nakit paranıza kavuşabileceksiniz. Mastercard’ın Dijital Varlıklardan Sorumlu Yöneticisi Raj Dhamodharan bu tarz bir özelliğe yatırımcıların ihtiyacı olduğunu ve bu konuyu çözeceklerini söyledi.

Ödeme şirketleri kripto paralara artan ilgiden payını almak istiyor. Özellikle ilerleyen süreçte dünyadaki paranın daha fazla kriptolara akmasından da endişe ediyorlar. Doğal olarak değişime ayak uydurmak da onların mecbur kaldığı bir şey, zamanla ne gibi yeni sistemlerin geldiğini göreceğiz.

Kripto para ile kredi kartı ödül sistemi ise aylardır tartışılıyor ve yıl bitmeden bu konuda somut adımların atılması bekleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar