Luna Fiyatı Uçuşa Geçti! Tekrar 1 Dolar Olacak Mı?

Luna Classic (LUNC) piyasanın aksine resmen önlenemez bir biçimde yükselişini sürdürürken yatırımcıların acaba demesine sebep oldu.
21:30
5 Eylül 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Luna Classic (LUNC) Pazartesi günü %40 artarak dört gün önce başlayan yukarı yönlü hareketini sürdürdü. LUNC ilk olarak 23 Ağustos’ta alçalan bir direnç çizgisinden çıkmıştı. Bu hat 17 Mayıs’ta oluşmuştu ve o tarihten bu yana yerinde duruyordu. Bu, 13 Mayıs dip seviyesinden bu yana görülen ilk yükseliş işaretiydi. Daha sonra, fiyat kademeli olarak arttı, ancak 1 Eylül’de hızını artırarak yükseliş oranını büyük ölçüde hızlandırdı.

Fiyatlar Ne Diyor?

5 Eylül’de LUNC 0,000035 dolar ile en yüksek seviyeye ulaştı. En yüksek seviye, ilk yukarı yönlü hareketin 4,61 Fib geri çekilme seviyesinde gerçekleşti. Bu, ilk artışa göre son direnç seviyesi olarak görülmekte. Fiyat bu seviyenin üzerine çıkarsa, 0,00042 dolar seviyesinde önemli bir direnç ile karşılaşacak.

Önemli Direnç

Kripto para yatırımcısı @Trader1sz, LUNC’nin 0,00334 dolara yükselişi sonrasında Twitter’da bir grafik paylaştı.

İki saatlik grafiğe daha yakından bakıldığında, fiyatın Pazartesi günü simetrik bir üçgenden çıktığı görülüyor. Daha önce özetlenen Fib direnç alanının yanı sıra, 0,00034 dolarlık direnç, üçgenin yüksekliğinin (beyaz) 1,61 Fib geri çekilmesiyle çakışıyor.

Ayrıca, altı saatlik RSI aşırı alım bölgesinde düşüş eğilimi yaratıyor. Dolayısıyla, 0,00034 dolarda direnç seviyelerinin bir araya gelmesi söz konusu ve teknik göstergeler de buna bakıldığında zayıflık gösteriyormuş gibi duruyor.

LUNC Buradan Nereye Gidecek?

Bu artış boyunca LUNC’un geleceği hakkında artan bir iyimserlik vardı ve bazıları fiyatın 1 dolara gitmesini istiyordu. Ancak, fiyatın %99,99 oranında düşmesine neden olan o meşhur olaylar zinciri sonrasında, arzını da büyük ölçüde artırarak 6,2 trilyon adete yükseltti. Dolayısıyla, düşük fiyatına rağmen, LUNC, piyasa değerine göre sıralama yapıldığında 204. en büyük kripto para birimi olarak dikkat çekiyor.

Buna karşılık, fiyatın 1 dolar olması 6,2 trilyon dolarlık bir piyasa değerine yol açacaktır ki bu da mevcut tüm kripto para piyasa değerinden yaklaşık altı kat daha yüksek bir miktar anlamına geliyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar