reklamı kapat

LocalBitcoins’in Haftalık İşlem Hacmi, Kasım Ayından Sonra En Yüksek Seviyede

P2P işlem platformunda, işle hacimleri uzun süre sonra bu kadar yüksek değerleri gördü...
20:00
8 Temmuz 2019

Finlandiya merkezli peer-to-peer (P2P) Bitcoin borsası LocalBitcoins’in işlem hacmi, kripto para analiz sitesi CoinDance’in verilerine göre, 2018 Kasım ayından bu yana görülmeyen en yüksek seviyeye ulaştı.

İşlem Hacmi Seviyeleri

CoinDance verilerine göre, LocalBitcoins’in haftalık küresel Bitcoin işlem hacmi 7 Temmuz Pazar günü sona ermiş olan haftada 65.6 milyon doları gördü. Bu rakam, platformun haftalık işlem hacminin 24 Kasım 2018 Pazar günü sona eren haftada 67.7 milyon dolara ulaştığı geçen yılın kasım ayından bu yana en yüksek seviye olarak kayıtlara geçti.

Cointelegraph’ın haberine göre geçtiğimiz hafta bazı ülkelerde LocalBitcoins’de işlem hacmi bakımından tüm zamanların rekoru kırıldı. Örneğin Arjantin’de, geçen hafta platformun işlem hacmi 15.22 milyon Arjantin Pezosu’na yani 364.000 doların üzerine ulaştı.

Öte yandan LocalBitcoins işlem hacimlerinde Venezüella’da bugüne kadarki en yüksek işlem hacmi olan 47 milyar Venezülla Bolivarı’na ulaşıldı. Ancak burada asıl önemli olan bu seviyelerin Bitcoin’in düşüş grafiği çizdiği bir haftada yaşanmış olması… Dolayısıyla ülkedeki hiper enflasyon seviyesinin çok ciddi boyutlara ulaştığının da bir kez daha altı çizilmiş oldu.

Peer To Peer İşlemler

Bununla beraber LocalBitcoins’deki işlem hacmi artışı fark edilmedi. Bunu fark eden eToro’nun kıdemli piyasa analisti Mati Greenspan bugün paylaştığı bir tweet ile mevcut işlem hacmi seviyesinin geen yılın Kasım ayından bu yana görülen en yüksek seviye olduğunu altını çizdi ve peer to peer Bitcoin işlemlerinin güçlendiğini ifade etti.
<center<

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Zimbabwe’de LocalBitcoins’de Bitcoin fiyatı ekonomik sıkıntılar sebebiyle 75.000 doları görmüştü. Bitcoin’in 75.000 dolara ulaştığı anda normal fiyat 11.000 dolar seviyesindeydi. Yani Bitcoin’in Zimbabwe’deki getirisi %580 civarına ulaşmıştı. Konuyla ilgili detayları bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun