Litecoin’in Artan Benimsenmesi, LTC’de Yeni Bir Yükseliş Hareketini Tetikleyebilir mi?

Kurulan bir dizi ortaklık ile beraber Litecoin'in artan benimsenmesi, piyasanın toparlanması durumunda LTC'ye bir yükseliş ivmesi kazandırabilir mi?
17:47
29 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para ekosistemindeki ilk kripto para birimlerinden olan Litecoin (LTC), son yükseliş dönemlerinde oldukça zayıf fiyat performansları sergiledi. Birçok yeni altcoin yüksek değer artışları kaydederken, LTC ciddi değer artışları kaydedemediği gibi, aynı zamanda piyasa değeri bakımından da bulunduğu seviyelerden önemli ölçüde geriledi. Son yükseliş dönemlerinde beklenen fiyat performansını sergileyemeyen LTC, artan benimsenmesi ile beraber yeniden yüksek değer artışları yapabilecek mi?

LTC Benimsenmesi Yükselişte

Bir Bitcoin servis sağlayıcısı olan BitPay ve Verifone, LTC aracılığıyla dijital ödemelerin benimsenmesini sağlamak için kurulan ortaklıklar başta olmak üzere, Litecoin’in benimsenmesi her geçen gün artış göstermeye başladı. Bu artan benimsemenin ortasında LTC’nin, zincir içi etkinliği, ödemelerdeki artış ile birlikte adeta patladı. Bununla paralel olarak LTC işlemlerinin sayısı, Ekim ayı başında 100.000 işaretine yakın düştükten sonra, son birkaç gün içinde 140 binin üzerine çıktı. Bu artış, Litecoin Vakfı’nın fintech firması Unbanked tarafından desteklenen LTC Visa Debit kartının lansmanı hakkında tweet atmasından sadece birkaç gün sonra geldi.

Metrikler, Olumlu Sinyaller Veriyor

Ek olarak, LTC‘nin USD işlem hacmi %60’ın üzerinde bir artış gördü ve 27 Ekim’de 2.51 milyar $’a ulaştı. Bu sayı, 26 Ekim 2021’de 824,5 milyondu.

Ayrıca, Litecoin Vakfı’na göre, Litecoin’in artan kurumsal yatırımları ile LTC, dünya çapında 50 milyondan fazla tüccara ulaştı. Bu, LTC’nin aktif adreslerinde ve yeni adreslerinde mütevazı bir artışla birlikte geldi.

Olumlu Gelişmeler Fiyata Yansıdı mı?

Artan Litecoin benimsenmesinin yanı sıra birçok olumlu gelişmenin olmasına karşın LTC, beklenen fiyat performansını gösterebilmiş değil. Litecoin, hafta ortasında 200 dolar fiyat seviyelerini aşsa da, çok kısa bir süre içerisinde tekrardan aşağı yönlü fiyat hareketleri kaydederek anlık olarak 180 dolar fiyat seviyelerine dokundu.

Yazının yazdılığı esnada LTC, CoinMarketCap verilerine göre, 13,2 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 192 dolar fiyat seviyelerinden işlem görüyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar