X


Line’ın Kripto Parasına Düzenleme Engeli

Japonya finansal düzenleyicisi Line'ın borsası BitBox'a henüz lisans vermedi.
19:00
4 Eylül 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Measajlaşma devi Line’ın kripto para çıkaracağı haberini geçtiğimiz günlerde sizlere bildirmiştik. Line’ın çıkaracağı kripto paranın düzenlemelerle alakalı bazı engellerle karşılaşacağı ortaya çıktı.

Line’ın kripto parasına LINK adı verilecek ve LINK ICO benzeri bir süreçten geçecek. ICO’ya katılan yatırımcılara Line uygulamasında kullanılabilecek token’lar dağıtılacak. LINK aynı zamanda Line’ın kendi kripto para borsası BitBox’da listelenecek, LINK token’ları bu borsa üzerinden alınıp satılabilecek. Line yetkilileri kripto para basma işlemleri hakkında şu açıklamayı yaptı:

Diğer kripto paralar gibi LINK bir ICO düzenlemeyecek, bunun yerine Line ekosisteminde kullanılan hizmetler için kullanıcılara LINK ödülleri verilecek. Örneğin bir kullanıcı merkezsiz uygulamalardan birine katıldığında, bu uygulamayla ilgili bütün işlemler LINK kullanılarak yapılabilecek. Kullanıcı uygulama içinde reklamları izleyerek, paylaşım yaparak, oyun oynayarak LINK kazanabilecek.

BitBox ve lisans sorunu

Line’ın 75 milyona ulaşan aylık aktif kullanıcı kitlesi bulunuyor ve bu kitlenin büyük çoğunluğu Japonya’da ikamet ediyor. Eğer BitBox Japonya finansal düzenleyicisi FSA’den onay alamazsa LINK büyük bir kullanıcı kitlesini kaybetmiş olacak.

Coincheck’in 500 milyon dolarlık vurguna uğramasından sonra FSA soluğunu Japonya kripto para borsalarının ensesinde hissettirmeye başlamıştı. Hack vakası düzenlemelerin gerekliliğini ortaya çıkarmış oldu, o zamandan bu yana FSA borsalardan istediği şartları ağırlaştırdı.

BitBox şu anda Singapur merkezli ve FSA tarafından onayı alırsa Japonya’ya yelken açacak. Diğer yandan bu süreç içerisinde Japon kullanıcılar (ya da LINK’e ulaşamayan diğer kullanıcılar) uygulamalardaki aktiviteleri sonucunda Link puanı toplayabilecek. Sonradan bu puanlar LINK token’ına dönüştürülecek.

LINK token’ları toplamda 1 milyar adet basılacak. Bu miktarın 800 milyonu kullanıcılara ödül olarak dağıtılacak ve 200 milyonluk kısmı Line rezervi olarak ayrılacak.

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER