X


Kusama Coin Nasıl Alınır?

Polkadot'un ön ağı olan Kusama coin nedir?
15:50
14 Eylül 2020

Kusama, aslında Polkadot’un ilk, denetimsiz ve ham hali olarak tanıtılan bir kripto para birimidir. Birçok ekibin ve geliştiricinin Polkadot’un yönetim modelini, Staking modülünü ve ağ onaylama fonksiyonlarını denemesi için piyasaya sürülen Kusama ağı ve Kusama Coin, kesinlikle büyük bir başarı elde etti ve bunun etkileri hem KSM hem de DOT için bir hayli olumlu oldu.

Kusama network toplam piyasa değerine göre en büyük 51. kripto para birimi konumundaki Kusama coin’e ev sahipliği yapmakta. Kusama coin Binance listelenmesi sonrasında adını çok hızlı bir şekilde duyurdu ve bunun devamında hem KSM Coin yorumları hem de KSM Coin hakkındaki diğer sorular inanılmaz bir hızla arttı. Peki KSM Coin nedir?

Kusama Coin Nedir?

KSM Coin nedir sorusuna verilebilecek en net cevap aslında bunun Polkadot ağının bir ön gösterimi veya ilk versiyonu olması gibi gözüküyor. KSM Coin yorumları da büyük bir çoğunlukla Polkadot odaklı konumda. KSM’nin Polkadot’un ilk versiyonu ve teknik olarak deneme tahtası olması da bunun en büyük sebebi.

Polkadot ağında büyük bir değişim yapılmadan önce bunların direkt olarak Kusama altyapısında denendiği ve alınacak sonuca göre Polkadot ağında yapılıp yapılmayacağı belirleniyor. Blockchain ağı olarak tamamen merkeziyetsiz ve izne tabi olmayan yapıya sahip olan Kusama network, Polkadot ile aynı kodlara ve çekirdek kod yapısına sahip.

Ancak DOT ve KSM arasındaki en büyük fark hızları gibi gözüküyor. Kusama network ile Polkadot ağındaki blok süresi aynı olsa da KSM üzerindeki kararlar çok daha hızlı alınıyor. Bu da aslında Kusama’nın teknik olarak Polkadot için test ağı konumunda olmasından kaynaklanıyor. Eğer Kusama ağında kararlar geç alınsaydı bu durum Polkadot’a olası bir güncelleme gelmesini çok ama çok geciktirebilirdi.

Tamamen merkeziyetsiz bir yapıya sahip olan Kusama ağı şimdiden birçok önde gelen DeFi projesine ev sahipliği yapmakta. Chainlink bile kısa süre önce Kusama projesi ile ortaklık imzaladı ve ağ devamlı olarak büyümeye devam ediyor.

Kusama Coin Hangi Borsada?

Kusama coin Binance kripto para borsası üzerinden rahatlıkla alınabilmekte. Aslında KSM Coin yorumlarının da Binance listelenmesinden sonra arttığı ve herkesin gözünün bir anda bu projeye döndüğü biliniyor. Binance üzerinden KSM almak için ise sadece birkaç adım atmak yeterli olacaktır.

KSM Coin Nereden Alınır?

Peki KSM Coin Binance üzerinden tam olarak nasıl alınır? KSM Coin’in sahip olduğu USDT işlem çifti aslında bu süreci oldukça kolaylaştırıyor. Binance üzerinden KSM alımı yapmak için KSM/USDT işlem çiftini seçip şu adımları takip etmek gerekiyor:

  • KSM  satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna KSM yazın ve altta açılan KSM/USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “KSM AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek KSM alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar