X

ETH Fiyatı: Ethereum’da Her Şeyi Bu Seviye Belirleyecek

Analistlere göre düşüşlere rağmen ETH’un önü açık. 
08:08
14 Eylül 2020

Piyasa hacmi bakımından ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum (ETH) bundan birkaç saat önce 370 doların üzerinde işlem görüyordu. Ancak sonrasında bir düşüşü başladı ve yaklaşık olarak %6’lık gerileme ile ETH 362 dolar seviyesine düştü.

Yine de analistler BTC’nin bir sonraki yönünü 380 dolarlık direnç seviyesinin belirleyeceğini düşünüyor.

ETH Fiyatı

Analistlere göre düşüşlere rağmen Ethereum’un önümüzdeki haftalar, aylar ve hatta yıllar için yönünün ne olacağını 380 dolar seviyesinde yaşanacakların göstereceğine inanıyor. Bununla birlikte bazı analistler bu seviyenin yakın zamanda test edileceğini düşünüyor.

Ayrıca bazı isimler de Ethereum’da büyük hamlelerin yakın olduğunu gösteren, ETH 2.0’ın tarihinin belli olması gibi bazı işaretler olduğuna inanıyor.

Yazının yayına hazırlandığı sırada ETH 362 dolar seviyesinden işlem görüyor. Aslında bu %6 gibi önemli bir geri çekilmeyi işaret ediyor. Ancak analistler ETH için umutlu gibi görünüyor. Piyasanın popüler analistlerinden “Crypto Michael”, paylaştığı bir grafik ile Ethereum’un kısa vadede hedefinin 380 dolar olduğunu ifade ediyor. Bu seviye bu haftanın başlarında direnç seviyesi olarak belirlendi ve daha önce ETH’nin temel destek seviyesiydi. Dolayısıyla oldukça önemli bir nokta.

“Ethereum Artışa Hazırlanıyor”

Yine piyasada popüler olan bir analist “CryptoBirb”, Ethereum’un piyasa yapısını, desteğe tepkisini ve ortaya çıkan boğa işaretlerini değerlendirdiğini ve ETH’nin büyük bir harekete hazırlandığını ifade etti. Aşağıda görülen tabloya işaret ederken analist, “ETH daha büyük hamleler yapmak üzere.” ifadelerini kullandı.

Tüm bu açıklamalardan anlaşılacağı üzere her ne kadar düşüş olsa da ETH’nin yakın vadede 380 doları test edeceği ve bu noktada yaşanacakların uzun vadeli fiyat hareketlerine ışık tutacağı düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar