Kullanıcılara Finansal İstikrar Sunan Coin: Counos X

16:30
12 Temmuz 2020
Okuma Süresi: 4 Dakika
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Counos Platformunun bir ürünü daha finans ve blockchain dünyasında çok fazla değişikliğe neden olmakta. Şu an için kripto para piyasasında hızlı ve düşük ücretli işlem yapmayı sağlayan çok fazla kripto para birimi olsa da bunlar fiyat volatilitesi nedeniyle ödeme yapmak için ideal çözüm olarak görülmüyor. Counos Platformu ise buna özel bir çözüm geliştirdi. Counos X isimli coin, oldukça güvenilir olmasının yanı sıra sabit bir alış ve satış fiyatına sahip. Bu da bireysel yatırımcılarla tüketiciler için Counos X’i oldukça uygun bir çözüm haline getiriyor. Sabit bir fiyata sahip olunması, yapılan işlemler sonrasında volatilitenin bunu etkilemesini önlüyor. Bunun bir diğer avantajı ise sahip olduğu Proof-of-Stake yani hisse ispatı modeli olarak biliniyor. Eğer bir yıldan uzun süre elinizde Counos X bulundurursanız %5 yıllık gelir elde edebilirsiniz. 6 aydan uzun süre Counos X  bulunduran yatırımcılar ise %2 gelir artışı elde edebiliyorlar.

Dolar, CHF, EUR İşlem Çiftleri İle Kolay Alım Satım İmkanı

Counos Decentralized Exchange (Counos DEX) yardımı sayesinde Counos X dünyanın dört bir yanında kolaylıkla itibari para birimlerinin birçoğu ile alınıp satılabilmekte ve geri dönüştürülebilmekte. Bu sayede 7/24 güvenli ve hızlı bir şekilde para gönderebilmek mümkün oluyor. Minimum işlem ücretlerinin de oldukça karşılanabilir olması, bu alandaki rekabeti azaltıp Counos X’in üstünlüğünü perçinliyor.

Ürün ve Hizmetler İçin Counos X Kullanımı

Counos X’in en önemli kullanım alanlarından birisi bunun ürün veya hizmet ödemeleri için kullanılabiliyor olması. İngiltere’de yaşayan birisi Counos X kullanarak İsviçre’den saat siparişi verebilir ve ödemesini gerçekleştirebilir. Bunun için Counos Escrow Hizmetini kullanıp ödemeyi Counos X ile yapmak mümkün. Satışı yapan taraf ödemenin çoktan yapıldığını görerek saati güvenli bir şekilde İngiltere’ye gönderebilir. İşlem tamamlanınca satıcı taraf Counos X’ine, alıcı taraf ise saatine kavuşabilir ve Counos X bu esnada İsviçre Frangı veya Euro ile değiştirilebilir.

Counos X ile Dünya Çapında 7/24 Para Transferi İmkanı

Counos X ile para transferi yapmak oldukça kolay ve yenilikçidir. Örnek olarak Dubai’den Almanya’ya Euro göndermek isteyen bir kişi, ilk olarak Counos X alıp bunu Dubai’deki bir Counos aracısına gönderebilir. Daha sonra ise Dubai’deki aracı bunu elektronik cüzdan aracılığıyla kolay ve hızlı bir şekilde Almanya’ya gönderip burada yeniden Euro’ya çevirebilir. Banka onayı gerekmediği için bu işlem 7/24 yapılabilmekte.

Bankaca Geçerli İlk Coin: Counos X

Counos Platformu direkt olarak yerel bankadan alınıp satılabilen bir coin sunan ilk platformdur. Kullanıcılar dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar ve hangi bankayı seçerlerse seçsinler, Swiss ISIN aracılığıyla Counos X almak mümkün.

Counos X ve Top 100 Coin

Counos X sadece iki yıl önce piyasaya sürülmüş olsa da bunun şimdiden CoinMarketCap üzerindeki top 100 coin arasına girdiği görülüyor. Başka hiçbir coin’in böyle avantaja sahip olmaması Counos X’in bu pozisyonu hak ettiğini gösteriyor.

Sonuç

Genel olarak Counos X’in özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Counos X direkt olarak yerel bankalar aracılığıyla alınıp satılabilir.
  • Counos X sabit bir alış ve satış fiyatına sahiptir ve buna ek olarak 12 ayda %5, 6 ayda %2 yıllık faiz sunar.
  • Counos X önde gelen birçok itibari para birimi ve kripto para ile alınıp satılabilir.
  • Counos X, Lightning Network sayesinde dünyanın dört bir yanına hızlı bir şekilde gönderilebilmektedir.
  • En güncel güvenlik algoritmalarını kullanan platform, bunun yanı sıra hızdan da feragat etmez.
  • Counos X’in bütün bu özelliklerin yanı sıra sadece ilk alanlara özel olduğunu unutmamak gerekiyor.

Daha fazla bilgi için Counos’un sitesini inceleyebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar