X


Kriptolarda Fırsat Bitmez: NFT, Metaverse ve DeFi Yatırımcılarının Keyfi Yerinde!

Kripto para birimi ekosistemi çok hızlı bir şekilde kendisini geliştiriyor ve teknoloji hiç durmadan ilerlemeye devam ediyor.
13:30
19 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para ekosisteminde “fırsatlar hiç bitmez” şeklinde söylemler ile sıklıkla karşılaşıyoruz. Peki, neden kripto paralarda fırsatlar hiç bitmiyor? Çünkü kripto para ekosistemi çok hızlı bir şekilde kendisini geliştiriyor ve teknoloji hiç durmadan ilerliyor. Son zamanlarda NFT, metaverse ve DeFi alanındaki fırsatlar da aslında bu durumun en açık kanıtı olarak karşımıza çıkıyor.

NFT, Metaverse ve DeFi

DappRadar tarafından hazırlanan bir rapora göre, NFT’lere ve metaverse oyunlarına bağlı benzersiz aktif cüzdan (UAW) sayısı 2,5 milyon aktif kullanıcıya ulaşmış durumda. Yapılan açıklamalara göre bu noktada Çin, şu anda NFT ekosistemine en çok katkıda bulunan ülkelerin başında geliyor. Çin’de UAW Kasım ayından bu yana %166 artan kayıt oranıyla 204.000’den fazla kullanıcıya ulaşmış durumda.

Buna ek olarak Çin’i 175.000 kullanıcı ve %38’lik büyüme trafiği ile Amerika Birleşik Devletleri takip ediyor. Çin’de kripto para birimleri ile ilgili yasaklar ve ABD’de de belirsizlik devam ederken rakamların bu denli büyük olması dikkatleri çekiyor.

Ayrıca İngiltere, Rusya, Filipinler, Brezilya ve Hindistan gibi ülkelerin de diğer ülkelere kıyasla NFT ve metaverse alanına büyük ilgi gösterdiği görülüyor. Elde edilen bilgilere göre Bu dört ülke için toplam trafik, 168.000 kullanıcıyı aştı.

NFT’ler Düşüşe Rağmen Güçlü

Öte yandan piyasanın yaşadığı düşüş durumuna rağmen, NFT ekosistemi güçlü duruşuyla da dikkatleri çekiyor. i. Sonuç olarak, ETH, SOL ve AVAX gibi NFT’ye bağlı kripto ağları da bu durumun ekmeğini yiyor.

Bunlara ek olarak kripto para birimlerinde görülen volatilite yeni bir kavram değil. Ancak bu durum artık yatırımcıları etkilemiyor gibi görünüyor. Bu noktada da NFT, metaverse ve DeFi, yatırımcıların piyasa koşullarından bağımsız olarak kâr etmelerini sağlayan teknolojilerden sadece birkaçı olarak karşımıza çıkıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI