reklamı kapat

Kriptolar Hafta Sonuna Denge Kurarak Giriyor

Kripto paraların sergiledikleri artış ivmesinin ardından piyasada bir dengeleme ve düzeltme hareketi yaşanıyor...
12:00
14 Şubat 2020

Bütün hafta boyunca iyi bir artış ivmesi yakalayan kripto para birimleri ve lider kripto para birimi Bitcoin hafta sonuna bir düzeltme dalgası ile girecek gibi görünüyor.

Düzeltme ve Dengeleme

Piyasada yaşanan hızlı artışların ardından gelen düzeltme ve dengeleme hareketlerinin piyasa için sağlıklı olduğundan daha önce sizlere bahsetmiştik. Şu anda da piyasada tam anlamıyla bahsi geçen hareketler gerçekleşiyor ve artış ivmesinin ardından piyasa düzeltme yapıyor.

Tecrübeli yatırımcılar bu düzeltme hareketlerinin piyasa için gerekli olduğunu bildiklerinden telaşa kapılmıyor. Ancak tecrübesiz yatırımcılar bu düşüşlerden korktukları için piyasadan çıkmayı tercih ediyor.

Bunların yanında piyasaya göz attığımızda Bitcoin’in %2.15, Ethereum’un %2.07, Ripple’ın %1.67 ve Bitcoin Cash’in %0.96 gibi fiyat düşüşleri sergiledikleri görülüyor. Bununla beraber tüm piyasada benzer küçük düşüşler yaşanıyor. Ancak son zamanlarda elde edilen kazançlar göz önüne alındığında bu küçük düşüşlerin yalnızca piyasadaki dengeyi sağlamak amacıyla gerçekleştiği ifade ediliyor.

düzetlme ve dengeleme hareketi

Bitcoin Hala 10.000’in Üzerinde

Bitcoin çok uzun bir süre boyunca 9.000 bandında seyrettikten sonra 10.000 doların üzerine çıkmış ardından şu anda olduğu gibi piyasada bir düzeltme hareketi yaşanmış ve 9.700 dolar seviyesine gerileme yaşanmıştı.

Ancak sonrasında yakalanan artış ivmesiyle yeniden 10.000 doların üzerini gören Bitcoin bu seviyede kalmayı başardı ve analistlere göre bu durum daha yüksek seviyelerin habercisi olarak karşımıza çıkıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.