X


Kripto Rekabeti Yoğunlaşırken CoinEx Vadeli İşlemler Nasıl Öne Çıkıyor?

15:11
10 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Geçtiğimiz yıl boyunca, vadeli işlem hacminde büyük bir artış kaydedildi. 2021 yılının kripto boğası sayesinde, vadeli işlem piyasasının büyümesini kolaylaştıran çok çeşitli merkeziyetsiz projeler gelişti. Kripto boğası ilerledikçe, vadeli işlem piyasası 2021 boyunca popülerliğini korudu. Şu anda spot piyasayı bile aşmış durumda ve kripto para kullanıcıları arasında ana akım yatırım tercihi haline geldi. Ayrıca, ayı piyasasına geçilmesine rağmen vadeli işlemlerin işlem hacmi yeni zirvelere ulaştı. Vadeli işlemler yoluyla katlanmış gelirler elde etmek, düşüş eğiliminde olan bir piyasadan kâr etmenin başlıca yollarından biridir.

Kripto para vadeli işlemlerinin artan piyasa tanınırlığı nedeniyle, bu alandaki rekabet yoğunlaştı. Giderek artan sayıda kripto para yatırımcısı vadeli işlem piyasasına akın ederken, büyük kripto para işlem platformları da kıran kırana rekabete dahil oluyor. Şu an, vadeli işlem piyasası büyük bir pasta gibi ve yalnızca sağlam ürünleri olan platformlar daha fazla pay alabiliyor.

Uzun süredir var olan bir kripto para işlem platformu olarak CoinEx, vadeli işlemler alanına uzun zaman önce yatırım yapmaya başladı ve kendini daha iyi vadeli işlem ürünleri yaratmaya adadı. Borsa, geniş kapsamlı ürün ve hizmet yelpazesine sahip en eski küresel kripto para işlem platformlarından biri. CoinEx, spot piyasa gelişirken, uzun vadeli bir bakış açısı ile bakarak kullanıcılara çok yönlü kripto ürünleri ve hizmetleri sunmak için türev piyasasına girdi. Bu, aynı zamanda CoinEx vadeli işlemlerin büyümesi için sağlam bir temel oluşturdu. 2021 yılında CoinEx vadeli işlem hacminin bir önceki yıla göre %6,840 oranında artmasıyla büyük bir atılım kaydedildi.

Büyük kripto para işlem platformlarının vadeli işlem piyasasından daha fazla pay almak için her şeyi denediği bir piyasada CoinEx nasıl öne çıkabilir?

Geçmişte, güçlü kaynak rezervleri ve fonlama kapasiteleri sayesinde büyük işlem platformları, yeni bir alanda rakipleriyle rekabet ederken mutlak bir avantaja sahiptiler. Ayrıca devler, daha az bilinen platformlara kıyasla vadeli işlemler alanında da daha deneyimliler. Şu anda, vadeli işlem yatırımcılarının sayısı artmaktadır ve yatırımcıların vadeli işlem ürünleri için talepleri de giderek daha ciddi hale gelmiştir. Piyasa tanınırlığının yanı sıra, yatırımcıların ilgileri, ürün deneyimine, mevcut işlem çiftlerinin sayısına, fonlama oranı kurallarına, Otomatik Kaldıraç Düşürme (ADL) mekanizmasına, sigorta ödemelerine ve platform likiditesine kadar birçok başka alana bağlıdır. Günün sonunda yatırımcılar basit, kullanımı kolay ürünlerin ve profesyonel, tatmin edici hizmetlerin onları bir işlem platformuna çeken ve kalmaya ikna eden çok önemli faktörler olduğunu anlayacaklardır.

Kısa süre önce CoinEx, sloganını “Kolay Kripto İşlemler” olarak yeniledi. Bu, CoinEx vadeli işlemlerin de geliştirmeler yoluyla basitlik ve kullanım kolaylığına doğru geçiş yapacağını göstermektedir. CoinEx, kolay vadeli işlem ürünleri sunarak, yatırımcıların inandığı gibi vadeli işlemlerin yüksek eşiklerini paramparça edecektir. Ayrıca, borsa aynı zamanda tüm kripto para yatırımcılarının vadeli işlemleri kolaylıkla yapmasına olanak sağlayarak, vadeli işlemleri profesyonel yatırımcılara özel olan alanın dışına taşımayı hedeflemektedir.

CoinEx’te vadeli işlem gerçekleştiren çoğu kullanıcı basit ve kullanımı kolay özelliklerinden memnun durumdadır. Her şeyden önce, kolay işlemler, pratik bir şekilde emir verme ve net pozisyon bilgileri ile CoinEx kullanıcıları, bir pozisyon açtıkları andan kapattıkları ana kadar son derece sorunsuz bir süreçle vadeli işlem gerçekleştirebilir. İkinci olarak, CoinEx’te vadeli işlem gerçekleştirmeden önce, kullanıcılar platform tarafından sunulan işlem kılavuzları aracılığıyla kilit noktalarda hızlı bir şekilde uzmanlaşabilir. Bu da vadeli işlemlerde yaygın tuzaklardan kaçınmalarına yardımcı olur. Son olarak da CoinEx vadeli işlemler tarafından sunulan Kârı al- Zararı Durdur, tek tıkla likidasyon ve vadeli işlem hesap makinesi gibi geniş kapsamlı, kullanımı kolay özellikler sayesinde, kullanıcılar pozisyonlarını rahatlıkla yönetebilir.

CoinEx şu anda, kullanıcıların mevcut birçok işlem çifti ile hem doğrusal sözleşmeler hem de ters sözleşmelerle işlem gerçekleştirebileceği 100’den fazla vadeli işlem piyasasına sahiptir. Ek olarak, borsa birçok ana akım platformdaki vadeli işlem fiyatları tarafından belirlenen ve kullanıcıları anormal piyasa dalgalanmalarından koruyan Değer Fiyatı adı verilen benzersiz bir fiyat mekanizması kullanır. Ayrıca CoinEx, likidasyon durumları için iflas pozisyonu ödemesi garantisi sunmak amacıyla Sigorta Fonu ve Otomatik Kaldıraç Düşürme (ADL) de dahil olmak üzere birden fazla vadeli işlem mekanizması da çıkarmıştır.

Birçok kullanıcı, “basit, kullanımı kolay ürünler asla profesyonel veya güvenli değildir” gibi yanlış bir algıya sahiptir. Aslında, bunun tersi doğrudur. CoinEx vadeli işlemler sorunsuz, güvenli, güvenilir vadeli işlem hizmetleri sunan ve yatırımcıların ilk hamle avantajını yakalamalarına yardımcı olan güçlü risk kontrol önlemleri ve güvenlik mekanizmaları ile desteklenmektedir. CoinEx’in 5 yıl önceki başlangıcından bu yana herhangi bir güvenlik ihlali yaşamadığını belirtmek gerekir. En iyi platformların çoğu güvenlik saldırıları gibi skandallarla karşı karşıya kalsa da CoinEx sistem güvenliğini korumayı başararak, tüm kripto para kullanıcılarının borsada güvenli ve istikrarlı bir şekilde vadeli işlem gerçekleştirmesine olanak sağlamıştır.

Basit, kullanımı kolay vadeli işlem ürünleri genel kripto para piyasasının temel taşı olarak işlev görürken, güvenlik, kripto para işlem platformlarının varlığı ve büyümesi için gereklidir. Ekibe göre CoinEx de kıyasıya rekabetin ortasında rakiplerinin arasından sıyrılmaya hazır.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. CoinTürk, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. CoinTürk, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI