X


Kripto Paralar Neden Düşüyor: Bitcoin, Ethereum ve XRP’de Son Durum!

Kripto para birimleri güne düşüşle başlarken uzun süre sonra ilk kez BTC’nin altcoin’lerden daha çok değer kaybettiği görülüyor. 
08:29
16 Temmuz 2021

Kripto para birimlerinde volatil hareketler devam ediyor ve bugüne düşüşle başlandığı görülüyor. Geri çekilmeler çok büyük olmasa da dün Twitter CEO’sunun kripto para müjdesinden sonra artışların yaşanmamış olması kafaları karıştırmış görünüyor.

Bitcoin 32.000 Dolar Altında

Son 24 saat içinde yaklaşık olarak %2,25 değer kaybeden lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yazının kaleme alındığı an itibari ile 31.800 dolar bandında işlem görüyor. Analistlere göre BTC’nin 32.000 dolar desteğinin üzerinde çıkması yükseliş beklentilerinin devam edebilmesi için büyük önem taşıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunlara ek olarak analistler Aralık ayında yaşanacak olası bir yeni rekor öncesinde Bitcoin fiyatının 27.000 dolara kadar gerileyebileceğini ve bu noktada panik yapılmaması gerektiğini de dile getiriyor.

Ancak bazı analistlere göre ayı piyasasının çoktan başladığını ve artık genel piyasa yönünün aşağı olacağının dile getirildiğini de belirtmek gerekiyor. “Bitcoin fiyatında ayı piyasası başladı mı, yoksa Aralık ayında yeni bir zirve görülecek mi?” sorularının yanıtlarını ise önümüzdeki günlerde alacağız gibi görünüyor.

Ethereum ve Ripple da Düşüşte

Aslında şaşırtıcı bir şekilde piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum ve en büyük 6. kripto para birimi olan Ripple’ın Bitcoin’den daha az düşüş yaşadığı görülüyor. Genel olarak veriler değerlendirildiğinde Bitcoin’de yaşanan düşüş altcoin’ler üzerinde daha büyük bir düşüşü tetikliyordu. Ancak şu an için durum böyle değil gibi görünüyor.

XRP fiyatı son 24 saat içinde %0,6 değer kaybederek 0,60 dolardan işlem görürken ETH fiyatı da  %1,5’lik değer kaybı ile 1.934 dolarda işlem görüyor.

Bu noktada aslında kripto para birimlerinde kırmızı görünümün neden hala devam ettiğine dair net bir görüş bulunmuyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bazı isimler ayı piyasasında olduğumuzu ve artık düşüşlerin yaşanmasının normal olduğunu ifade ediyor. Ancak öte yandan BTC’nin şu an sadece bir düzeltme yaptığını ve bu sebeple düşüşlerin yine normal olduğunu dile getirenler de bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI